Priėmimas į gimnaziją

Renginiai būsimiesiems pirmokams ir jų tėveliams
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija
Penktadienis, 22 Gegužė 2020 07:31
 
 
Trečiadienis, 20 Gegužė 2020 09:53

Mieli abiturientai,

 

Paskutinio skambučio šventė kartojasi kasmet, bet kiekvienais metais ši šventė būna vis kitokia, nepakartojama, vienintelė, nepanaši į kitas šventes. Paskutinis skambutis neišvengiamas kaip pavasaris su lietumi, sugrįžtančiais paukščiais, žydinčiais kaštonais, artėjančia vasara… Neišvengiamas kaip žmogaus gyvenimo kelionė nuo pavasario iki žiemos…

Eidami mažais žingsneliais Jus padarėte milžinišką šuolį žinių pasaulyje. Žingsnis po žingsnio… Jei kiekvienas žingsnis bus tvirtas ir ryžtingas, tai toks bus ir gyvenimas. Nepraleiskite veltui nė akimirkos. Nežiūrėkite kitiems pro pečius, žvelkite žmonėms tiesiai į akis. Kasdien sužinokite ką nors nauja apie save ir apie kitus. Kasdien stenkitės įsisąmoninti nuostabius dalykus, egzistuojančius mūsų pasaulyje, ir mėgaukitės mažomis gyvenimo akimirkomis – pažvelkite į gėles ir  paukščius, į spragsintį židinį, į mėnulio pilnatį,  pajuskite vėjo dvelkimą ar dienos spalvingą saulėlydį…Šiandien Jums, 159 abiturientams, skambės paskutinis skambutis. Jūs -  keturioliktoji laida, kuri mokosi nuo 9 klasės, ir  antroji laida, kai priėmimas į gimnaziją buvo organizuotas centralizuotai.

 Jūsų gyvenimas gimnazijoje – tai tarpelis tarp dviejų datų. Tarpelis toks mažas, o jame telpa visa amžinybė. Svarbu ne tai, kiek dienų Jūsų gyvenime, bet kiek gyvenimo Jūsų dienose. Gaila, kad šiais metais karantinas Jums atėmė paskutinį skambutį klasėje, paskutinių dienų bendravimo džiaugsmą gimnazijoje.

Ši diena – tai tarsi riba tarp praeities ir ateities. Praeityje viskas žinoma, suprantama, aišku ir paprasta. Ateitis miglota, neaiški, nežinoma, bet viliojanti ir daug žadanti. Neišeikite nepasakę gero žodžio mokytojams, klasių vadovams, bendraklasiams, draugams ar pažįstamiems.

Linkime Jums dvasios šviesos, stiprybės priimti gyvenimo iššūkius, sugebėti pereiti gyvenimo sunkumus ir iš jų pasimokyti, džiaugtis tuo, kas yra, ir atrasti jėgų kurti ką nors nauja. Kai kartais nuvažiuoja ­­stogas – atsiveria dangus, o ten Visata. Bet kuris žmogus, bet kuris poelgis ar veiksmas yra nepažinta Visata. Imanuelis Kantas yra pasakęs, kad jį labiausia žavi du dalykai: tai žvaigždėtas dangus, esantis virš žmogaus, ir morali Visata žmoguje. Linkiu Jums pažinti žvaigždėtą dangų ir rasti savyje moralią Visatą. Išgirskite žmogų tyloje, pamatykite jį tamsoje ir supraskite be žodžių…

Linkime Jums linksmos Paskutinio skambučio šventės, susikaupimo laikant egzaminus, plataus požiūrio į gyvenimą, ramaus poilsio. Prasmingo skrydžio!

 

Direktorius Raimondas Dambrauskas

 

Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinimas 

Panevėžio miesto mero sveikinimas abiturientams 

 
Trečiadienis, 20 Gegužė 2020 09:44
 
Pirmadienis, 18 Gegužė 2020 18:31

Gimnazijos mokinių parlamento nuotolinio susirinkimo metu vyko mokinių atstovų rinkimai į Gimnazijos tarybą. Kandidatuoti į ją galėjo I bei II klasių gimnazistai, ateinančius dvejus kadencijos metus siekiantys atstovauti mokinių nuomonei, interesams, teikti siūlymus bendruomenės veiklai gerinti. Į Gimnazijos tarybą buvo išrinkti gimnazijos mokinių parlamento nariai Urtė Paipolaitė (Id) ir Ignas Janeliūnas (IIc). Sveikiname ir linkime prasmingo darbo.

 
Pirmadienis, 18 Gegužė 2020 13:27
 
Penktadienis, 24 Balandis 2020 10:48

Imunizacija karantino metu

 

Danutė REMEIKIENĖ

Visuomenės sveikatos specialistė

  

 

Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regionas kiekvienais metais pažymi Europos imunizacijos savaitę, šiemet – balandžio 20-26 dienomis. Šiais metais imunizacijos savaitės šūkis  – „Vakcinos veikia“. Savaitės tikslas – didinti visuomenės supratimą apie vakcinacijos svarbą, kuri leidžia užkirsti kelią skiepais valdomų ligų plitimui.

Imunizacija – saugus ir ekonomiškas būdas apsaugoti žmones, ypač kūdikius ir mažus vaikus, nuo tam tikrų infekcinių ligų. Visos Europos Sąjungos šalys turi savo skiepijimo planus, kuriuose rekomenduojama, kada reikėtų skiepyti vaikus. Sklaidyti mitus apie skiepus, teikti mokslu pagrįstus argumentus apie vakcinaciją yra taip  svarbu, kaip ir suteikti vienodas galimybes pasiskiepyti. Tik skiepijant pavyko išnaikinti daugybę ligų. Kai skiepijimų apimtys didelės, tai apsaugoma ir ta visuomenės dalis, kuri nebuvo paskiepyta.

Šiuo sudėtingu koronaviruso pandemijos metu išryškėjo skubus vakcinos COVID-19 poreikis. Tapo aišku, kad infekcija nepripažįsta jokių sienų ir visi – maži, suaugę, pagyvenę – yra pažeidžiami. Deja, šiandien vakcinos COVID-19  ligai suvaldyti dar nėra. Todėl visada reikia laikytis karantino režimo reikalavimų (dėvėti veido kaukę, plauti ir dezinfekuoti rankas ir kt.).

Skiepai ir dabar, ir ateityje bus sveikatos gerovės pagrindas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad Lietuvoje ir Europos Sąjungoje vakcinomis šiandien galima kontroliuoti 28 užkrečiamąsias ligas. Vaikų, paauglių ir suaugusiųjų apsauga nuo ligų, kurių galima išvengti skiepijant, yra būtina. Karantino laikotarpiu planiniai skiepai nėra atidedami ir turi būti vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą, nes praleidus eilinės vakcinacijos terminą, padidėja ligos protrūkių rizika. Būkime sveiki!

 
Pirmadienis, 20 Balandis 2020 18:57

Baigėsi 52-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapas. Šiemet konkursui buvo pateikti 194 mokinių darbai. Nors Jaunųjų filologų konkursai keliaujantys, kasmet vyksta vis kitoje Lietuvos vietoje, šiemetinis konkursas buvo organizuojamas nuotoliniu būdu. Jaunųjų kūrėjų darbus vertino rašytojai, literatūros tyrėjai ir kalbininkai, vertėjai, tautosakininkai. Vertintojai su atrinktaisiais 108 mokiniais pagal galimybes bendravo elektroniniu paštu, telefonu, internetinėmis pokalbių programomis. Labai džiugu, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II  laipsnio diplomu už labai gerą literatūrinį vertimą iš rusų kalbos apdovanotas Andrėj Bukar (IVe). Tai jau trečiasis Andrėjaus laimėjimas šiame konkurse. Gimnazisto pasiekimais džiaugiasi jo mokytoja Rita Miknevičienė. Sveikiname!

 
Antradienis, 31 Kovas 2020 18:51

Mieli gimnazistai,

 

didžiuojamės jumis, kad sėkmingai įveikiate nuotolinio mokymosi iššūkius. Natūralu, kad jums kyla įvairių klausimų dėl darbo Moodle aplinkoje:

 

  • nerandate savo mokomųjų dalykų sąraše kurio nors dalyko;
  • atsivertę dalyko temų sąrašą, nematote temos ar užduočių, kurias turite atlikti;
  • negalite įkelti atliktų užduočių į sistemą ir pan.

 

Jei taip nutinka, pirmiausia rašykite dėstančiam mokytojui. Jei dėstantis mokytojas negali išspręsti jūsų problemos, tuomet rašykite laišką adresu jbg.aplinka(et)gmail.com.

Labai prašome nevėluoti į pamokas, vykstančias Zoom platformoje, nes, prasidėjus darbui, Zoom klasių durys bus rakinamos, kad neprašyti svečiai netrukdytų dirbti.

 

Sėkmės ir kantrybės. Visi drauge esame labai stiprūs.


 

 
Penktadienis, 27 Kovas 2020 08:52

Mieli gimnazistai,

 

Nuo kovo 30 d. dirbsime pagal esamą tvarkaraštį. Keičiasi tik pamokų laikas:

0                         8.30-9.10

1                         9.25-10.05

2                         10.20-11.00

3                         11.15-11.55

4                         12.10-12.50

Ilgoji pertrauka

5                         13.30-14.10

6                         14.25-15.05

7                         15.15-15.55

Labai prašome Jūsų atidžiai sekti informaciją TAMO dienyne ir Moodle aplinkoje. Moodle aplinka pasiekiama spragtelėjus nuorodą https://jbg.vma.lm.lt/. Kiekvieno dalyko mokytojas Jums parašys visą reikalingą informaciją.

Tų, kurie dar nebuvo prisijungę prie Moodle, prašome kuo skubiau jungtis ir rašyti elektroninį laišką adresu jbg.aplinka(et)gmail.com nurodant savo vardą, pavardę, klasę ir elektroninio pašto adresą.

Jei pamiršote prisijungimo duomenis prie TAMO, juos galite atkurti patys https://dienynas.tamo.lt/Prisijungimas/ResetPassword Jeigu nepavyksta atkurti patiems, tuomet rašykite laišką mokytojai B. Diržytei (birutedirzyte(et)gmail.com).

 

Iki pasimatymo virtualioje erdvėje kovo 30 d.

 
Trečiadienis, 25 Kovas 2020 16:38

Ugdymo proceso organizavimas nuotoliniu būdu