Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Pirmadienis, 01 Liepa 2013 11:55

Dviračių žygis į Puziniškes

 

Gabrielė JUKNEVIČIŪTĖ, kun. J.Tilvyčio-Žalvarnio kuopos ateitininkė, IIId klasė

 

Birželio 20-21 dienomis keletas mūsų gimnazijos ateitininkų savo ištvermę ir jėgas ryžosi išbandyti dviejų dienų dviračių žygyje ,,Kelionė su Bite“. Mūsų tikslas buvo nuvykti į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtinę Puziniškį ir dar labiau pažinti šią visuomenės veikėją, lietuvybės puoselėtoją, mokytoją ir filantropę.

Nuvažiavę į G.Petkevičaitės-Bitės dvarą, kuriame dabar įsikūręs muziejus, pasistatėme palapines nakvynei. Muziejuje mūsų laukė edukacinė programa. Joje dalyvaudami pasitikrinome savo žinias apie G.Petkevičaitę-Bitę, o jaunesnieji sužinojo, kad garsi rašytoja kilusi iš bajorų giminės, daug dėmesio skyrė vargšams ir jų vaikams, juos rėmė. Labai gera buvo girdėti, kad Bitė mokytojavo mūsų gimnazijoje, ragindavo gabius vaikus mokytis, pertraukų metu rūpindavosi, kad vaikai galėtų atsigerti arbatos, ji pirmoji pasiūlė mokiniams dėvėti uniformas. Spaudos draudimo metais gabendavo lietuvišką spaudą. Muziejuje pamatėme autentiškų G.Petkevičaitės-Bitės nuotraukų, padarytų mūsų gimnazijoje. 

Vėliau gidė pasiūlė nusifotografuoti su autentiškais drabužiais bei išmėginti neįprastą rašymo priemonę – žąsies plunksną, tai buvo be galo įdomu. Po šių užsiėmimų mūsų laukė jaukus vakaras prie laužo ir nakvynė palapinėse. Kitą rytą turėjome grįžti namo. Mūsų laukė ilgas 30 km kelias,  net 14 km turėjome važiuoti žvyrkeliu. Svilinantis karštis jėgų taip pat nepridėjo, todėl labai pavargome.

Nors grįžome labai išsekę, tačiau po žygio jautėmės laimingi, o atgavę jėgas jau ėmėme laukti kitų kelionių.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
01/10 
start stop bwd fwd