Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Antradienis, 28 Gegužė 2013 20:28

Prisiminėme skaudžią tautos istoriją

 

Gegužės 25 dieną prie Švč. Trejybės bažnyčios Tremtinių sienelės mūsų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras (koordinatorė Auksė Sereikienė) surengė Didžiosios tremties 65-ųjų metinių paminėjimą „Po Motinos skara“. Renginyje dalyvavo sąjungos  „Tremtinys“ Panevėžio skyriaus nariai ir Buriat-Mongolijos tremtinių grupė, atvykusi į susitikimą iš visos Lietuvos.

Po šv. Mišių bažnyčioje akordeono melodija visus tremtinius į minėjimą pakvietė Augustinas. Minėjimo pradžioje iškilmingai sugiedotas Lietuvos himnas.       

Renginio vedėjai Gediminas ir Greta papasakojo, kokia skaudi ši data tremtiniams: 1948 metais, naktį iš gegužės 22 į 23, KGB organizavo operaciją VESNA, kurios metu iš Lietuvos į Sibirą ištremta apie 40 tūkst. žmonių, iš jų 11 tūkst. vaikų iki 16 metų amžiaus. Iš Panevėžio geležinkelio stoties tą naktį pajudėjo 3 ešelonai: ištremti 4109 žmonės. Visų jų tremties stotimi tapo šaltasis Buriat-Mongolijos kraštas, gimtinę  ilgam pakeitė kirtavietės ČELAN, BARUN, STARAJA BRENь.

Ypatinga pagarba minėjime išsakyta Buriat-Mongolijios tremtinių motinoms, likusioms amžinojo poilsio ten – tolimajam svetimajam krašte ir grįžusioms, Lietuvai sugrąžinusioms geriausią dovaną – savo vaikus. Tie vaikai – jau patys žilagalviai tėvai, motinos, seneliai. O Motinos simboliu tądien pavadinta Buriat-Mongolijos tremtinė JANINA VASILIAUSKIENĖ, gimusi 1924 metais, tremtyje pagimdžiusi ir tėvynei užauginusi 10 vaikų. 2010 metais Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu ši Motina  buvo apdovanota medaliu „Už nuopelnus Lietuvai”. Motinoms buvo skirta Domantės ir Dovilės atliekama daina „Gimtinės kraštas“

Mirusiųjų atminimas palydėtas „Viešpaties angelo“ giesme, vėliau giedota „Marija Marija“, tapusi tremtinių tvirtybės ženklu.

Šis renginys – tai galimybė jauniems prisiminti Tautos istoriją, pažymėti svarbią datą, įrodyti sau ir šalia esantiems – mes nepamiršome. Istorinę tiesą susirinkusiems liudijo tremtinė Zina Svilienė (jos anūkė Rūta – mūsų gimnazijos abiturientė).

Renginiui baigiantis gimnazistai tremtiniams dėkojo už gražų susitikimą, linkėjo atsiminimų šviesos ir ilgų gyvenimo metų. Tremtiniai buvo dėkingi minėjimo organizatorėms mokytojoms Auksei Sereikienei ir Rita Stonienei bei mokiniams, kurie nepagailėjo šeštadienio ir nepabūgo lietaus ir šaltoko vėjo.

1
2
3
4
5
6
1/6 
start stop bwd fwd