Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Trečiadienis, 27 Vasaris 2013 20:20

Prasmingai paminėjome tarptautinę gimtosios kalbos dieną

 

Karolis DAUGERDAS, Juozas RIMKUS, IIe klasė, Rasa BALTRŪNAITĖ, IVa klasė

 

Vasario 21-oji – tarptautinė gimtosios kalbos diena. IIe ir IVa klasių gimnazistai su savo klasių vadovėmis, kalbų mokytojomis Aurelija Tvarkūniene ir Danute Ašeriene ją paminėjo šalies sostinėje.

Svarbiausias gimnazistų kelionės tikslas – tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų mugės dėmesio centre – paauglių literatūra. Renginio organizatoriai jaunuosius skaitytojus kvietė šūkiu „Čia – knygų erdvė: prisijunk.“ Paaugliai raginami gyventi taip, kad knyga taptų neatsiejama jų gyvenimo dalimi. Mugėje kiekvienas galėjo rasti ką nors įdomaus. Ketvirtokus ypač sudomino diskusija, ar teisingai valstybiniam lietuvių kalbos egzaminui parinkti privalomi grožinės literatūros kūriniai. Diskusijoje dalyvavo įvairių gimnazijų abiturientai, jie negailėjo kritikos NEC-ui.

Antrokams buvo įdomu kūrybinėje studijoje. Čia vyko renginys visai šeimai „Tu gali sukurti knygą“, kuriame mugės lankytojai turėjo galimybę patys pabandyti iliustruoti knygą. O kaip įdomu paklausyti rašytojo Algimanto Čekuolio ar dailininkės Sigutės Ach! Patirti įspūdžiai skatins ir kitais metais apsilankyti knygų mugėje – jau penkioliktojoje.

Netradicinė istorijos pamoka vyko Genocido aukų muziejuje, kurį aplankėme po knygų mugės. Visi dar kartą supratome, kiek mūsų tauta turėjo iškęsti, kad šiandien būtume laisvi.

Kelionės pabaigoje – kavos ar arbatos puodelis jaukioje senamiesčio kavinėje. Į Panevėžį grįžome tikrai prasmingai praleidę dieną.

 

1
2
1
2
1/2 
start stop bwd fwd