Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Šeštadienis, 12 Sausis 2013 15:27

Prisiminėme skaudžią praeitį

 

Rita STONIENĖ, mokytoja

 

Sausio 11-ąją ryte, aštuntą valandą, gimnazijos languose dešimt minučių švietė uždegtos žvakutės: taip paminėjome Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Žvakučių šviesa – tai apgintos mūsų Laisvės simbolis, mūsų visų bendro susikaupimo akimirkomis išreikšta pagarba žuvusiems ir nukentėjusiems, dar netolimos praeities gyvas prisiminimas.

Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ skirta prisiminti ir paminėti prieš 22 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, padėjusią atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. 

Šiemet pilietinė akcija Lietuvoje vyko jau šeštą kartą. Ji pradėta organizuoti 2008 metais, kai idėją pasiūlė mūsų gimnazijos istorijos mokytoja Auksė Sereikienė. Nuo tada mokykla tradiciškai dalyvauja akcijoje. Kasmet šią iniciatyvą palaikančių švietimo įstaigų daugėja, šiais metais jų buvo daugiau  kaip 1500.

Pastaraisiais metais akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ aktyviai palaiko ne tik įvairios švietimo įstaigos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybinės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos ir daug kitų įstaigų bei organizacijų.

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija siekia, kad pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ taptų visuotine ir tradicine.

1
2
3
4
5
6
7
8
1/8 
start stop bwd fwd