Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Trečiadienis, 16 Gegužė 2012 18:14

Konkurso laureatai pamatė Briuselį

Juozas RIMKUS, Ie klasė

 

Gegužės 8-10 dienomis europarlamentarės dr. Laimos Andrikienės kvietimu Briuselyje lankėsi respublikinio konkurso „Kraštietis, kurį žinau ir kuriuo didžiuojuosi“ laureatai Ie klasės gimnazistai Luka Smalinskaitė, Greta Adlytė, Gediminas Povilavičius, Lukas Stakėla ir Juozas Rimkus. Kartu su mumis į kelionę vyko ir mokinių iš Alytaus bei Kaišiadorių.

Briuselyje susipažinome su Europarlamento veikla, Europos istorija. Žinoma, susitikome ir su p. L.Andrikiene, ji mums papasakojo apie savo darbą Europarlamente. Dalyvavome didžiausios Europarlamento frakcijos EPP (European People's Party) susirinkime ir girdėjome kalbant tos partijos lyderius: José Manuel Barroso, Herman Van Rompuy ir kitus. Sužinojome, jog visi europarlamentarai oficialiuose renginiuose kalba savo gimtąja kalba, vertėjai verčia į tiek kalbų, kiek šalių yra Europos Sąjungoje. Neoficialiuose susitikimuose dažniausiai, žinoma, kalbama angliškai. Deja, nepavyko stebėti viso parlamento plenarinės sesijos, nes gegužės 9-ąją, Europos dieną, vyko tik šventiniai renginiai.

Dalyvavome ekskursijoje po Briuselį. Pamatėme žymiausias jo vietas, Briuselio atomą, aplankėme „Mini Europą“, kur kiekviena šalis pristato savo simbolius ir žinomiausią ar svarbiausią pastatą, tik daug kartų sumažintą. Lietuvą ten reprezentuoja V.Kudirkos „Tautiška giesmė“ ir Vilniaus universitetas.

Dėkojame europarlamentarei dr. L.Andrikienei už kelionę ir tikimės, kad ji artimiausiu metu aplankys mūsų gimnaziją.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/briuselislaureatai2012