Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Šeštadienis, 21 Balandis 2012 18:08
Eruditė 2012 – smalsuolė Luka Smalinskaitė

Juta LIUTKEVIČIŪTĖ iš IIIa klasės, niekada nemokėjusi fizikos ir chemijos

Jeigu būtų įmanoma išrasti prietaisą, kuris nustatytų, kuriose Panevėžio vietose yra didžiausia protingų žmonių koncentracija, mūsų gimnazija neabejotinai būtų pažymėta miesto žemėlapyje vienu iš didesnių taškų. Nors giliai širdyje visi tikime savo ir draugų proto galia, tikrieji gimnazijos šviesuliai turi būti užkeliami ant pjedestalo. Geras būdas tai padaryti – „Erudito 2012“ rinkimai.
Balandžio 18 dieną vykę ketvirtieji gimnazijos erudito rinkimai į aktų salę sukvietė 21 pirmoką, kuriems gamtos mokslai – chemija, fizika ir biologija – ir patinka, ir sekasi. Kiekvienai iš septynių pirmokų klasių atstovavo po 3 mokinius. Pagerbiant jų drąsą ir meilę mokslui, būtina išvardinti visus konkurso dalyvius: Ignas Ragaišis (1a), Raminta Marozaitė (1a), Patricija Šapokaitė (1a), Paulius Melaika (1b), Vaiva Soriūtė (1b), Paulius Venclovas (1b), Ieva Černytė (1c), Gintarė Gurskaitė (1c), Kristina Vickutė (1c), Jonas Ūsas (1d), Kastytis Vasiliūnas (1d), Ineta Jokubkaitė (1d), Juozas Rimkus (1e), Luka Smalinskaitė (1e), Lukas Stakėla (1e), Akvilė Gasiūnaitė (1f), Eglė Ovsianaitė (1f), Iveta Požarskytė (1f), Paulius Čiapas (1g), Kotryna Grunskytė (1g), Goda Norvaišaitė (1g).
Erudito rinkimai gimnazijoje dar gana naujas, tačiau kasmet sulaukiantis nemažo pirmokų susidomėjimo reiškinys – prie aktų salės esančiuose kabinetuose pamokas turėję vyresniųjų klasių mokiniai, ko gero, sunkiai galėjo susikaupti dėl spygaujančių ir skanduojančių pirmokų palaikymo komandų. Konkurso dalyviams svarbus buvo ne tik palaikymas, bet ir vertinimas. Kaip ir kiekvienais metais, konkurso komisiją sudarė mūsų gimnazijos mokiniai, miesto gamtos mokslų olimpiadų ir konkursų nugalėtojai bei prizininkai, jiems pirmininkavo chemijos mokytojas Henrikas Liolys. Verta prisiminti ir dar vieną konkurso momentą: pirmasis gimnazijos eruditas, dabar jau abiturientas Mindaugas Potapovas visiems salėje susirinkusiems pirmokams entuziastingai aiškino, kaip svarbu būti savimi ir daryti tai, ką nori daryti, nes tik tada bus laimingi tavo draugai, tavo šeima ir tu pats.
Konkurse – keturi etapai, po kiekvieno iš jų dalyvių vis mažėjo, o likusiems kovoti dėl Erudito 2012 titulo ėmė prakaituoti delnai. Tačiau nepanašu, kad jaudulys pirmokams butų pakišęs koją – atsakinėjo drąsiai, aiškiai ir dažniausiai teisingai. Ketvirtajame, finaliniame, etape likę trys mokiniai – Vaiva Soriūtė (1b), Paulius Venclovas (1b) ir Luka Smalinskaitė – stengėsi pasirodyti visu gražumu, o komisijai suskaičiavus visus balsus ir direktoriaus pavaduotojai Laimai Dyburienei iškilmingai pranešus, Erudite 2012 tapo Luka Smalinskaitė. 
Tituluotos eruditės Lukos tuoj pat paklausėme:
- Kokia buvo tikimybė, kad laimėsi Erudito titulą, kol konkursas dar nebuvo prasidėjęs? 
- http://areyoufuckingcoding.me/img/meme-impossibru.jpg
- Kam daugiausiai skiri savo dėmesio (išdalink 100%)?
- a) chemijai – 9%, b) fizikai – 1% (procentas simbolinis, kad nepasijustų nuskriausti fizikos mėgėjai), c) biologijai – 90%. 
- Kokia gamtos mokslų tema galėtum ginčytis su gerb. A.Čekuoliu? 
- Su dievais nesiginčijama.
- Ateitį sieji su...
- Biologija, medicina ir kitais linksmais dalykais.
- Kokios muzikos klauso eruditai?  
- SBTRKT, Nicolas Jaar, James Blake, The Beatles.
- Koks maistas labiausiai padeda mokytis?
- Čiokoladas (šokoladas – J.L.)
- Eruditės 2012 palinkėjimas JBG bendruomenei. 
- Linksmai gyventi, per daug nesinervinti ir nesimokyti, vadovautis posakiu, kurį pasakė kažkas arba aš sugalvojau vidury nakties (bet kokiu atveju, „Google“ jo neranda): „Jei nori, vadinasi, gali, jei gali, vadinasi, privalai.“

Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/eruditas2012