Priėmimas į gimnaziją

Renginiai būsimiesiems pirmokams ir jų tėveliams
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Šeštadienis, 31 Kovas 2012 15:58
Projekte „T.A.P.K.“ Proteniui – pirmoji vieta
Juta LIUTKEVIČIŪTĖ, IIIa klasė

Kovo 28 dieną nedidelė Juozo Balčikonio gimnazijos komanda vyko į Kėdainius, į neformaliojo ugdymo projekto „T.A.P.K.“ uždarymą. Gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas, etikos mokytoja ir gimnazijos mokinių parlamento (GMP) kuratorė Virgina Šakėnienė bei GMP narės Simona Pranulytė (IIIe) ir Juta Liutkevičiūtė (IIIa) vėlyvą rytą buvo maloniai sutikti Kėdainių daugiakultūriniame centre, įsikūrusiame buvusioje sinagogoje. Ne tik įspūdingi pastatai ir istorinis miestas džiugino mūsų gimnazijos delegaciją, bet ir iš visos Lietuvos susirinkusių mokytojų bei mokinių idėjos, kaip skatinti mokinių savivaldos veiklą, sprendžiant opiausias mokyklos problemas. 
Projektas vyko aštuonis mėnesius, labiau į veiklą įtraukdamas mokytojus nei mokinius, tačiau uždarymas buvo kiek kitoks – iš anksto buvo paskelbtas konkursas sėkmingiausiai moksleivių išspręstoms problemoms išrinkti. Iš daugiau nei keturiasdešimties problemų ir jų sprendimo būdų buvo išriktos tik septynios geriausios. 
Tarp nugalėtojų – ir mūsų gimnazija, pristačiusi daugumai moksleivių pažįstamą projektą „Protenis 2011“. Kol kitų mokyklų atstovai pasakojo apie savo valgyklų problemas, skundėsi užimtumo stoka laisvų pamokų metu ar tėvų dėmesio mokyklai trūkumu, JBG atstovės Simona ir Juta pristatė šmaikštų, spalvingą, tačiau ne prasčiau gimnazistų problemas sprendžiantį veikėją – Protenį. Papasakojus apie tai, kaip Protenis sprendė problemas, susijusias ir su valgykla, ir su kontrolinių darbų tvarkaraščiu, ir su gimnazistų meilės reikalais, buvo matyti, kad susirinkusieji tikrai nustebo – sulaukta ir klausimų, ir pagyrimų. 
Dar vienas svarbus projekto baigiamojo renginio akcentas – diskusija su jaunimui gerai žinomais visuomenės veikėjais: grupės „SKAMP“ nariu, menų fabriko „LOFTAS“ savininku Viktoru Diawara ir dainuojamosios poezijos atlikėja, menininke Egle Sirvydyte. Svečiai pasakojo apie skirtingas mokymosi patirtis, dalijosi nuomone apie Lietuvos mokyklas, skatino moksleivius veikti tai, apie ką jie iš tiesų svajoja. 
Popiet, renginio pabaigoje, vyko mokyklų savivaldų ir jų išspręstų problemų apdovanojimai, skirtos prizinės vietos. Po problemų pristatymo vykęs slaptas balsavimas buvo palankus Proteniui ir visai JBG komandai – užimta garbinga pirmoji vieta. Taip maloniai respublikiniu mastu įvertintas projektas turi tęstis – gimnazijos mokinių parlamentas pažada po pavasario atostogų Protenį vėl apgyvendinti gimnazijos fojė esančioje skelbimų lentoje.

Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/protenis2012