Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 08 Kovas 2012 18:42

Gimnazistai muziejuje giliai susimąstė

Irena BIKULČIENĖ, kunigo J. Tilvyčio-Žalvarnio ateitininkų kuopos vadovė


T.A.P.K. projekte dalyvaujantys gimnazistai drauge su gimnazijos ateitininkais kovo 3 dieną važiavo į Vilnių. Sostinėje keliauninkai lankėsi Genocido aukų muziejuje: susipažino su ekspozicijomis, pasakojančiomis apie XX a. vidurio Lietuvos istoriją, nepriklausomybės praradimą, sovietų valdžios represijas. Gimnazistai apžiūrėjo buvusį KGB kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpas, išgirdo pasakojimą apie čia kalintų žmonių kančias, pastangas neprarasti orumo, tikėjimo ir vilties. Ekskursija po Genocido aukų muziejų moksleivius privertė susimąstyti. „Mane ypač sukrėtė mirties kameroje parodyta ištrauka iš lenkų videofilmo „Katynė“ – jame buvo parodyta ta pati kamera, kurioje mes visi stovėjome“, - sakė viena gimnazistė.

Išėję iš muziejaus patekome į Kaziuko mugės šurmulį. Ten mus pasitiko Žemaitijos krašto atstovų eisena. Reginys buvo labai įspūdingas: eiseną vedė pats šv. Kazimieras ir jo palyda. Mugėje buvo galima įsigyti ne tik tradicinių riestainių ar meduolių, bet ir pasigrožėti tautodailininkų meno dirbiniais, papuošalais bei, žinoma, Vilniaus krašto verbomis.

Kadangi kovo 3-4 dienomis buvo švenčiami šv.Kazimiero atlaidai, apsilankėme Arkikatedroje –  šv. Kazimiero koplyčioje meldėmės už Lietuvą ir jaunimą. Grįždami į Panevėžį sustojome Verkių dvare. Čia vėl sužinojome daug įdomių istorijos faktų, grožėjomės nuostabiu Verkių dvaro ansambliu.

Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/vilnius2012