Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Penktadienis, 16 Gruodis 2011 07:40

Garsus gimnazijos mokytojas turi būti tinkamai pagerbtas

Lingailė RUZGAITĖ, IVg klasė

Neseniai gimnazijos bendruomenė paminėjo buvusio mūsų mokyklos mokytojo skulptoriaus Juozo Zikaro 130-ąsias gimimo metines. Tačiau iškilminigi renginiai vyko ne tik gimnazijoje. Mūsų direktorius Raimondas Dambrauskas dalyvavo DNB banke vykusioje J.Zikaro jubiliejui skirtoje konferencijoje. „Kodėl ši konferencija vyko būtent banke?“ – paklausėme direktoriaus.

- Visų pirma, banke ji vyko todėl, jog šio pastato skliautus laiko J.Zikaro nulipdyti „Atlantai“. Konferencija taip ir vadinosi – „Po Zikaro Atlantų skliautais“. Antra priežastis yra ta, jog šalia banko anksčiau stovėjo J.Zikaro namas.

- Kokiu tikslu ši konferencija buvo surengta?

- Konferencijoje pagerbėme talentingą menininką, prisiminėme jo darbus bei aptarėme, kaip Panevėžyje būtų galima tinkamai įamžinti J.Zikaro atminimą. Deja, šiuo metu mūsų mieste skulptoriaus nuopelnus Lietuvai ir Panevėžiui primena tik nedidelis beveik nepastebimas ženklas, „numestas“ jo buvusio namo vietoje.

J.Zikaras nuo 1919 metų mūsų gimnazijoje, tuomet Realinėje mokykloje, dirbo dailės mokytoju, čia sukūrė savo garsiausius kūrinius: Laisvės skulptūrą, Atlantus, „Knygnešį“, parengė lietuviškų metalinių monetų pavyzdžius. Šie jo darbai svarbūs visai Lietuvai.

- Kokio tinkamo atminimo įamžinimo, Jūsų manymu, nusipelnė J.Zikaras?

- Konferencijoje buvo pateikta konkreti idėja – parašytas kreipimasis į Panevėžio miesto merą. Jo prašoma pavesti savivaldybės tarnyboms perdaryti Juozui Zikarui skirtą atminimo ženklą taip, kad jis atitiktų šio iškilaus panevėžiečio statusą ir solidžiai bei meniškai įamžintų jo atminimą. Manau, kad Panevėžyje galima rasti vietą, kur būtų galima pastatyti ir J.Zikaro skulptūrą.

- Gimnazijos dailės mokytojas Gintaras Grigas konferencijoje kalbėjo apie J.Zikaro kūrybą. Gal visuomenei buvo pristatyti ir mūsų gimnazistų darbai, sukurti plenere, rudenį vykusiame J.Zikaro gimtinėje netoli Paįstrio?

- Žinoma. Dabar DNB banko antrame aukšte kaba mūsų gimnazijos mokinių darbų paroda. Keletas kūrinių liko Paįstrio mokykloje, kiti dabar eksponuojami banke. Sugrįžus darbams, surengsime parodą ir mūsų gimnazijoje. 


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/zikaras2011_1