Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Penktadienis, 18 Lapkritis 2011 20:49

JBG turi dar vieną vardinį kabinetą

Monika DAMBRAUSKAITĖ, Ic klasė 

Nuo lapkričio 17 dienos Juozo Balčikonio gimnazija gali pasigirti dar vienu vardiniu kabinetu. Šiemet, minint G.Petkevičaitės – Bitės 150-ąsias gimimo metines, senojo pastato lietuvių kalbos kabinetas gavo šios rašytojos vardą, o dabar, pažymint kito mūsų mokykloje dirbusio mokytojo Juozo Zikaro 130-ąsias gimimo metines, dabartinis dailės kabinetas pavadintas Juozo Zikaro klase. Įdomu, kad šiuos abu mūsų gimnazijoje dirbusius žmones sieja ir asmeniniai ryšiai – Bitė globojo jaunąjį Zikarą, įžvelgusi jame taletingą žmogų.

Juozas Zikaras – iškili Lietuvos kultūros asmenybė, jis turėtų būti svarbus visai gimnazijos bendruomenei: čia menininkas dirbo, čia realizavo ne vieną idėją, vaikščiojo tais pačiais koridoriais. Yra išlikusi unikali nuotrauka, kur Zikaras dirba su savo mokiniais. Šią nuotrauką gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas padovanojo dailės kabinetui – ji dabar puikuojasi visiems matomoje vietoje.

Lentelės su užrašu „Juozo Zikaro klasė“ atidengimo ceremonijoje dalyvavę pirmokai ir antrokai klausėsi įdomaus direktoriaus R.Dambrausko ir dailės mokytojo Gintaro Grigo pasakojimo. Sužinojome, kad J.Zikaras – ne tik Laisvės skulptūros autorius, bet kad jo darbų yra ir Panevėžyje – Zikaro atlantai puošia DND banko interjerą, Kristaus Karaliaus katedroje yra Kristaus Karaliaus skulptūra. Skulptorius specialiai Panevėžiui buvo sukūręs kitą Laisvės skulptūrą, tačiau buvo ja nepatenkintas ir sunaikino, ji liko nepastatyta. Vilniuje, Rasų kapinėse, stovi J.Zikaro sukurtas antkapinis paminklas mūsų tautos genijui M.K.Čiurlioniui. Direktorius pasakojo, kaip skulptorius dirbo, o mokytojas G.Grigas parodė ir J.Zikaro darbų, kurie įamžinti skulptoriui atminti išleistame leidinyje. Pasirodo, būtent J. Zikarui buvo pavesta sukurti pirmuosius lietuviškus pinigus (monetas). Dailės mokytoja Lina Paužuolienė  įamžino šio momento – 108-ojo kabineto pavadinimą Juozo Zikaro klase – akimirkas.

Pastaba. Gerbiami gimnazistai, eidami pro dailės kabinetą, nepatingėkite pasukti galvos – jūs pamatysite Juozo Zikaro klasę.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/zikaras2011