Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 17 Lapkritis 2011 07:27

Jaunieji matematikai jau pratinasi prie būsimųjų studijų

Paulius EIDUKAS, IIIc klasė

Lapkričio 15 dieną jaunieji Juozo Balčikonio gimnazijos matematikai iš II, III ir IV klasių buvo išvykę į Vilniaus universitetą susipažinti su Matematikos ir informatikos fakultetu, jo istorija,  patalpomis, įrenginiais bei studentų priėmimo sąlygomis.

Pirmiausia aplankėme fakultete įsikūrusį Lietuvos matematikos muziejų. Nustebome čia pamatę įžymių matematikų portretus, pirmuosius lietuviškus matematikos vadovėlius. Ekskursijos vadovas prodekanas Paulius Drungilas supažindino mus su matematikos mokslu, fakulteto darbuotojų veikla, o muziejaus vedėja papasakojo apie įžymius matematikus, nusipelniusius ne tik universitetui, bet ir visai Lietuvai.

Aplankėme Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto informacinių technologijų centrą (ITC), kuriame sukaupta pajėgi kompiuterinių technologijų bazė ir sukurta daug darbo vietų. Šiame centre esantis superkompiuteris naudojamas įvairiems skaičiavimams tiek nacionaliniu, tiek Europos mastu. ITC turi ir gali pasiūlyti vartotojams ne tik įvairią kompiuterinę techniką, bet ir įvairias operacines sistemas: SUN Solaris, Linux, Windows.

Prodekanas Linas Būtėnas mums išaiškino studijų planus bei mokymosi fakultete sąlygas, pateikė daug statistinės informacijos apie įvairių studijų programų populiarumą. Sužinojome, jog informatikos mokslas negalėtų gyvuoti be matematikos.

Po pietų klausėmės šmaikščios tarptautinių matematikos olimpiadų laureato doktoranto Paulius Šarkos paskaitos „Kaip nepasilikti tarp liekanų“. Drauge su juo žingsnis po žingsnio suformulavome Mažąją Fermat teoremą, sprendėme įvairius uždavinius. Be to, sužinojome, jog ši teorema praktiškai taikoma įvairiose skaitmeninėse apsaugos sistemose, siekiant užkirsti kelią įsilaužėliams. Buvo įdomu sužinoti, kaip naudojantis šia teorema galima telefonu „mesti monetą“, nebijant, kad kita pusė sukčiaus.

Kelionė į Vilniaus universitetą mums visiems labai patiko. Buvo ne tik naudinga įgyti naujų žinių, kurių negavome gimnazijoje, bet ir įdomu sužinoti apie studijas Matematikos bei informatikos fakultete, juk tikriausiai čia ne vienas iš mūsų pradės kopti karjeros laiptais.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/mif2011