Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Penktadienis, 21 Spalis 2011 06:31

Svečiuose – Vilniaus Žirmūnų gimnazija

Juta LIUTKEVIČIŪTĖ, IIIa klasė

Išvydę raides VŽG, daugelis gimnazistų tikriausiai pamanytų, kad omenyje turima Vytauto Žemkalnio gimnazija. Tačiau po spalio 19-osios Juozo Balčikonio gimnazijos parlamentarams ir klasių seniūnams jos kelia malonias asociacijas su Vilniaus Žirmūnų gimnazija.

Apie tai, kad spalio viduryje pas mus svečiuosis visa Žirmūnų gimnazijos savivalda (apie 30 žmonių), žinojome jau mėnesio pradžioje, todėl nenustebome, kai trečiadienio rytą pilnas vilniečių autobusas sustojo netoli mūsų gimnazijos. Iškart čiupome svečius už parankių ir surengėme jiems trumpą ekskursiją po miestą. Stabtelėjome prie Lėlių vežimo teatro, Juozo Balčikonio paminklo, Senvagėje, prie Aleksandro ir Juozo Miltinio skulptūrų, o gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas visą laiką buvo gidas.

Miesto savivaldybėje mus pasitikęs vicemeras Gintaras Šileikis pristatė filmuką apie Panevėžį, atsakė į vilniečiams kilusius klausimus. Po to kartu aplankėme Dailės galeriją, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteką, Kraštotyros muziejų. Beveik tris valandas trukusi ekskursija po Panevėžį baigėsi mūsų gimnazijoje. Čia papietavę aprodėme svečiams viską, kuo tik galime pasigirti: pradedant naujutėliu stadionu ir baigiant muziejumi.

Pažintį tęsėme aktų salėje: žirmūniečiams pristatėme savo mokinių parlamento veiklą, o jie papasakojo apie tai, kokius renginius organizuoja savo gimnazijoje. Beje, čia atvykęs mokinių senatas buvo visiškai naujai išrinktas vos prieš tris dienas.

Neoficialioji susitikimo dalis prasidėjo susėdus prie apvalaus diskusijų stalo – pasidalinome mokymosi ir renginių organizavimo patirtimi. Vilniečiai prasitarė, kad vienos iš didžiausių problemų jų mokykloje – gimnazistų pasyvumas bei kritiškas mokyklos administracijos požiūris į naujas jaunimo idėjas. Nors abiejose gimnazijose ypatingas dėmesys yra skiriamas mokymosi pasiekimams, džiaugėmės, kad balčikoniečiai suderina ir sparčius mokymosi tempus, ir aktyvią nepamokinę veiklą. Bendraudami dalinomės idėjomis bei planavome, kaip galėtume pratęsti sėkmingai užsimezgusią pažintį.

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokiniai iš Panevėžio išvyko jau gerokai popiet, buvo gaila išsiskirti, nes per trumpą laiką radome daugybę temų, kuriomis norėjome padiskutuoti. Pavasarį JBG mokinių parlamentas žada apsilankyti Vilniuje. Sulaukti svečių, dalintis patirtimi ir stebėtis kitų pasiekimais smagu, tačiau geriausia – rasti bendraminčių kituose Lietuvos miestuose. 


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/zirmunai2011