Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 09 Spalis 2011 16:28

Gerosios patirties sėmėmės Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje

Rita MIKNEVIČIENĖ, lietuvių kalbos mokytoja

Sakoma, jog nėra nieko pastovesnio už kaitą. Šiam posakiui tikrai pritaria visi mokytojai. Atnaujinamos ugdymo, keičiamos egzaminų programos yra mokytojų darbo kasdienybė – ji mus verčia efektyviau planuoti savo darbą, ieškoti racionalesnių mokymo būdų. Esame nusprendę ypatingą dėmesį skirti pamokos kokybei. Praėjusiais mokslo metais mokėmės seminare „Pamoka: organizavimas, vertinimas, individualizavimas ir diferencijavimas. Teorija ir praktika“, kurį vedė Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktorius Gražvydas Kazakevičius. Šiemet buvo surengta antroji šio seminaro dalis „Pamokų stebėjimas ir diskusija Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje“.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija yra mokykla, labai panaši į mūsų – ji seniausia mieste, besiruošianti švęsti 160-metį, turinti gilias tradicijas, išleidusi daug garsių auklėtinių, joje mokosi daugmaž tiek pat mokinių kaip ir mūsų gimnazijoje.

Šiauliuose mus maloniai pasitiko gimnazijos direktorius Rimas Budraitis. Jo pasakojimas apie savo gimnaziją, darbo joje organizavimą, iškylančias problemas ir jų sprendimą – puiki galimybė apmąstyti, kaip dirbame mes ir ką galime patobulinti savo mokykloje.

Vėliau visi pasiskirstėme į darbo grupes pagal mokymo dalykus. Keliems mūsų gimnazijos lituanistams teko stebėti mokytojos ekspertės Audronės Ganusauskienės literatūros pamoką II gimnazijos klasėje. Sudomino mokytojos darbo metodai – paprasti, žaismingi, bet efektyvūs, buvo įdomu palyginti šiauliečius gimnazistus su mūsiškiais. Ypač naudingas buvo pokalbis su visais gimnazijos lituanistais – aptarėme vadovėlius, chrestomatijas, kontrolinių darbų planavimą, jų tikslingumą.

Grįždami į Panevėžį pasisėmėme istorijos žinių: apžiūrėjome rekonstruojamą garsųjį Pakruojo dvarą, o Joniškėlyje išklausėme pasakojimą apie šį miestelį kelis šimtmečius valdžiusią didikų Karpių giminę.

Albertas Einšteinas sakė: „Diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko.“ Mums spalio septintoji nebuvo tuščiai praleista diena.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/mokytojai2011