Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 06 Spalis 2011 06:10

Pirmokai garbingai ištvėrė krikštynas

Gintarė URBONAITĖ, Id klasė

Paskutinę rugsėjo dieną buvo pakrikštyti gimnazijos pirmokai.

Tas penktadienis prasidėjo įprastai – pamokomis, kontroliniais darbais, tačiau pertraukos buvo keistokos: pirmokai vaikštinėjo ištepliotais veidais, skandavo įvairias skanduotes ir nekantraudami laukė ketvirtokų paruoštų išbandymų.

Krikštynos prasidėjo po pamokų gimnazijos vidiniame kiemelyje. Pirmiausia pirmokai pristatė savo klases. Kiekviena nekrikštų klasė buvo itin gerai pasiruošusi, todėl nudžiugino ne tik mokytojus, bet ir savo krikštatėvius ketvirtokus. O tada prasidėjo visos linksmybės... Krikštatėviai, nešini vandeniu užtaisytais ginklais, išsivedė nekrikštus į savo „buveines“: vienus į Senvagę, kitus į parkelius ar net į miškus.

Negailėjo ketvirtokai krikštavaikių: priruošė ir liepė gerti neaiškios sudėties mišinių, liepė šliaužioti per įvairiausius pašarus, valgyti neragautus ir ne pačius skaniausius „patiekalus“. Be to, pirmokai net pravardes gavo, ne pačias gražiausias, tačiau priešintis negalėjo, juk šalia stovėjo ketvirtokai su užtaisytais vandens šautuvais.

Įvairioms rungtims įveikti reikėjo drąsos ir ištvermės. Tačiau nepabūgo pirmokai tokių išbandymų, įveikė visus. Svarbiausia – reikėjo pabučiuoti Juozo Balčikonio statulos koją, nes tai jau tapo tradicine krikštynų dalimi.

Atlikę visas reikiamas apeigas, krikštijamieji gavo gimnazistų pasus, įrodančius, jog jie jau visateisiai Juozo Balčikonio gimnazijos bendruomenės nariai. Džiaugiasi dabar pirmokai ir jau planuoja, ką darys, kai po kelerių metų patys taps krikštatėviais.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/krikstynos2011