Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 22 Rugsėjis 2011 18:40

Kelionė po literatūrinę Žemaitiją

Rita MIKNEVIČIENĖ, lietuvių kalbos mokytoja

A.Baranauskas, A.Vienažindys, Šatrijos Ragana, V.Mačernis – garsūs lietuvių kultūros veikėjai, rašytojai, kurių keliais neseniai vaikščiojome mes, gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai. „Literatūrinė Žemaitija“ – taip vadinosi kvalifikacinis renginys, nuvedęs lituanistus iš Aukštaitijos į žemaičių žemę.

Mažeikiuose mus pasitiko Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai Martynas Januška ir Laima Skabickienė. Kolegos iškart sužavėjo meile savo kraštui, domėjimusi jo istorija, noru pasidalinti žiniomis.

Pirmiausiai užsukome į Židikus. Čia gyveno, švietėjiška, kultūrine veikla užsiėmė Šatrijos Ragana. Dabar Židikuose įrengtas rašytojos muziejus. Jis savitas tuo, kad jame išsaugota labai daug autentiškų Šatrijos Raganai priklausiusių daiktų – lagaminai, laikrodis, krėslas, rašalinė, indai ir net bateliai. Buvo įdomu klausytis pasakojimų apie tai, kaip rašytoją vertino, gerbė Židikų žmonės.

A.Baranauską mena Seda. Čia raštininku dirbo būsimasis „Anykščių šilelio“ autorius.  Prie paminklo garsiajam anykštėnui visi sugiedojome jo „Dainu dainelę“.

Šarnelė – V.Mačernio gimtinė. Čia jis parašė savo „Vizijas“, sonetus, labai mėgstamus ir mūsų gimnazistų. Rudenėjanti, rodos, ilgesiu, liūdesiu padvelkusi poeto gimtinės gamta mums priminė jo eiles – gilias, kupinas žmogaus būties, trapios ir trumpos, apmąstymų. Stovėjome prie V.Mačernio kapo, skaitėme jo sonetus, kalbėjomės. Buvo labai gera.

Didžiulį įspūdį padarė Laižuva. Šiame nedideliame Žemaitijos miestelyje kunigavo A.Vienažindys, vienas pirmųjų lietuvių lyrikų, meilės temos lietuvių poezijoje pradininkas. Nors bažnyčia, kurios klebonu buvo poetas, sudegė, bet tebėra išlikę jo statytos mūrinės koplytėlės – Kristaus kančios kelio stotys. Iki šiol laižuviškai, atsisveikindami su savo mirusiaisiais, gieda A.Vienažindžio sukurtą giesmę „Oigi gražus gražus tolimas dangus". Sugiedojome ją ir mes, stovėdami prie poeto kapo.

Kelionė buvo įdomi ir naudinga – tikrai turime ką mokiniams papasakoti.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/kelione2011