Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Antradienis, 20 Rugsėjis 2011 19:54

„Naujienų mergaitės“ darbas sunkus, bet įdomus

Aistė TUMAITĖ, IVh klasė

Sveiki, gimnazistai! Kaip žinome, mūsų mokykloje yra daugybė gabių, veiklių ir vietoje nenustygstančių žmonių. Viena iš tokių – abiturientė Domilė Janėnaitė, pernai papildžiusi Lietuvos mokinių parlamento (LMP) gretas ir dabar plušanti dėl visų šalies moksleivių gerovės. Norėdamos jus geriau supažindinti su LMP veikla, mudvi susėdome ir smagiai pasikalbėjome apie labai rimtais reikalais užsiimančius LMP‘iečius, ateinančius rinkimus ir smagią Domilės patirtį rudens sesijoje Palangoje.

- Sveika, Domile. Mums visiems būtų įdomu sužinoti, kas gi yra tas LMP ir ką jis veikia.

- Paprastai tariant, LMP atstovauja mokinių bendruomenei, gina jos teises ir interesus. Tai tarpininkas tarp aukščiausių Lietuvos valdžios institucijų ir mokinių, kuriuo prireikus kiekvienas moksleivis galėtų pasinaudoti ir išsakyti savo nuomonę ar kilusią idėją.

- Gal galėtum pateikti konkretesnių pavyzdžių ir išsamiau supažindinti mus su LMP veiklos sritimis?

- Mūsų veikla apima tris sritis: laisvalaikį, mokslus ir politiką. Mes atstovaujame mokiniams, kai yra priimami rimti sprendimai, teikiame įvairius siūlymus, kaip pagerinti mokymosi kokybę, stengiamės sukurti moksleiviams saugią ir malonią aplinką, reaguojame į švietimo reformas ar tiesiog rūpinamės, kad mokiniai turėtų galimybę naudingai leisti laiką po pamokų.

- Skamba įdomiai, darbas atrodo atsakingas. Kokias pareigas LMP užimi tu?

- Esu Panevėžio regiono pirmininkė. Mano pagrindinė užduotis – pasirūpinti, kad visi uždaviniai būtų įvykdyti, o parlamentarai savo darbus atliktų laiku. Ant savo pečių nešu nemažą atsakomybę, nes regionui neįvykdžius paskirtų užduočių, atsakingas už tai lieka pirmininkas, t.y., aš. LMP komitete einu „naujienų mergaitės“ pareigas, jas dalinamės keturiese. Pagrindinė mūsų užduotis – surinkti visą moksleiviams aktualią informaciją iš Švietimo ir mokslo ministerijos, Nacionalinio egzaminų centro ar įvairių informacinių internetinių puslapių, ją aptarti bei panagrinėti. Šiuo metu kaip tik domimės norminiu ir kriteriniu egzaminų vertinimais. Kai tik gausime informaciją iš ministerijos, parašysime trumpą straipsnelį ir patalpinsime jį interneto svetainėje lmp.lt. Be to, komitete domiuosi mokyklų reitingavimu, kuris, mūsų nuomone, yra sudaromas pagal netinkamus kriterijus, todėl teiksim siūlymą jį keisti.

- Kaip dažnai jūs susirenkate? Galbūt turite tradicinių renginių ar susibūrimų?

- Oficialaus grafiko neturime, renkamės taip dažnai, kaip reikia, tačiau susirenkame bent po du kartus per pusmetį. Smagiausios būna sesijos, kai susiburiame visi 94 LMP nariai. Rugsėjo 8-10 dienomis Palangoje buvau jau antrojoje sesijoje. Pirmoji vyko Lietuvos Respublikos Seime ir buvo visiškai kitokia nei ši. Atvykę į pirmąją visi buvome sutrikę ir nedrąsūs, o šįkart atvažiavome po atskirų susitikimų vasarą savuose regionuose ir komitetuose – po jų tapome artimesni,  žinojome savo tikslus ir jų siekėme.

- Ką nuveikėte sesijos metu?

- Nuveikėme išties daug. Planų ir užduočių turėjome tiek, jog net nepajutau, kaip viena veikla keitė kitą, o mane supo vis kiti žmonės – vieną akimirką diskutavome su įvairiais svečiais ir ieškojome svarbių problemų sprendimo, o kitą jau ėjome prie jūros, stebėjome krepšinio varžybas ir juokėmės, kol paskaudo žandai :). Neapsigaukite – neturėjom mes marių laiko laisvalaikiui, tiesa sakant, atvirkščiai – dirbome nuo ryto iki vėlyvo vakaro. Tačiau tas darbas buvo išties malonus.

- Ką galėtum patarti veikliems gimnazistams, turintiems šaunių idėjų, ar  tiems, kurie susidomėjo LMP veikla?

- Jei tu, mielas žmogau, esi motyvuotas ir tave domina toks neapmokamas, bet milžinišką patirtį suteikiantis darbas, ruoškis kitiems LMP rinkimams! 2013 metų pavasarį mes visi būsime nuversti nuo sosto ir bet kuris iš jūsų galėsite kandidatuoti. Pernai Panevėžyje buvo labai nedaug kandidatų, bet aš tikiuosi, kad mes pasitempsime, o mūsų gimnazija bus aktyviausiai rinkimuose dalyvaujanti mokykla.

- Ačiū Tau, Domile, už atsakymus, jie, tikiu, sudomino ne vieną jauną ir idėjų kupiną gimnazistą.

* * *

Visi, turintys klausimų, pageidavimų, nusiskundimų ar tiesiog norintys susipažinti su veikliąja abituriente Domile, yra labai laukiami ir gali tai padaryti brūkštelėję laiškelį bei įmetę jį jai į kišenę gimnazijos koridoriuje arba pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis ir nusiųsti jai elektroninį laiškelį adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/LMP2011