Priėmimas į gimnaziją

Renginiai būsimiesiems pirmokams ir jų tėveliams
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Antradienis, 17 Gegužė 2011 15:36

Paskutinis projekto susitikimas buvo įspūdingas

Simona PRANULYTĖ, IIe klasė

Gegužės 7 – 14 dienomis mūsų gimnazijoje vyko „Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto „Everybody fits in“ („Tinka visiems“), kuriame dalyvaujame jau antrus metus, 6-asis ir, deja, paskutinysis susitikimas.

Į svečius kartu su savo mokytojais atvažiavo penki delegatai iš Lenkijos, penki iš Bulgarijos, keturi iš Ispanijos, septyni iš Prancūzijos ir penki iš Rumunijos. Juos šiltai priėmė ir apgyvendino mūsų gimnazijos antrųjų bei trečiųjų klasių mokiniai, dalyvaujantys projekte.

Oras ekskursijoms buvo kaip užsakytas. Užsieniečiai stebėjosi tokiu karštu ir Lietuvai nebūdingu pavasariu, tačiau liko juo labai patenkinti. Svečiai aplankė Trakų pilį, ten šaudė iš lanko ir išmėgino daugybę kitų atrakcijų, liko sužavėti Vilniaus senamiesčiu ir puikia jo architektūra. Anykščiuose projekto dalyviai kepė duoną ir domėjosi senaisiais lietuvių papročiais, aplankė netoli Šiaulių esantį Kryžių kalną, Šeduvos malūną bei Burbiškio dvarą.

Po susitikimo su Panevėžio miesto meru svečiams buvo surengta trumpa ekskursija po žymias Panevėžio vietas. Užsieniečius  pakerėjo mūsų miesto žaluma ir švara. Jiems labai patiko miesto pasididžiavimas Senvagė ir Kraštotyros muziejaus ekspozicija. Be to, projekto dalyviai turėjo galimybę pažaisti futbolą „Draugystės“ stadione. Rungtynėse sėkmė nusišypsojo svečiams iš užsienio, jie įveikė panevėžiečių komandą rezultatu 4:2 J.

Projekto dalyviai Panevėžyje ne tik pramogavo, bet ir dirbo. Visi buvo suskirstyti į 5 tarptautines grupes ir turėjo sukurti videofilmą „Mūsų panašumai ir skirtumai“. Darbas grupėse padėjo geriau pažinti vieniems kitus, užduotis buvo įdomi ir sunki, jos rezultatas buvo vertas visų pastangų. Projekto pabaigoje buvo parodyti penki puikūs filmukai!

Svečiams buvo aprodyta mūsų gimnazija. Pirmiausia jie susitiko su gimnazijos direktoriumi Raimondu Dambrausku ir mokinių parlamentu. Paaiškėjo, kad daugelyje užsienio mokyklų mokiniai rodo mažai iniciatyvos, dažnai nepamokinės veiklos organizavimas gula ant mokytojų pečių, todėl visi negailėjo pagyrų ir gražių žodžių mūsų gimnazijos parlamentui. Prancūzus mokytojus ypač sužavėjo Mokytojo dienos renginiai, nes jie tokios šventės savo mokykloje neturi.

Svečiai turėjo galimybę dalyvauti ir tradicinėje Draugystės šventėje, visi drauge sudainavome „Comenius“ himną. Projekto dalyviams labai patiko gimnazijos surengtas šokių vakaras. Tai buvo viena iš linksmiausių projekto dalių, mat ir užsieniečiai turėjo galimybę pašokti tradicinius lietuviškus šokius bei paragavo tradicinių lietuviškų patiekalų.

Turėdami laisvo laiko visi susirinkdavome drauge ir tiesiog bendraudavome. Susiradau daugybe naujų draugų, patobulinau anglų kalbos žinias. Išmokau keletą frazių prancūzų, rumunų, ispanų, bulgarų, lenkų kalbomis. Šis projektas mums visiems davė labai daug, to nė vienas nesitikėjome. Paskutinį vakarą prieš išvažiuojant svečiams pamatėme kiekvienos tautos temperamentą. Prancūzės ir ispanės liejo atsisveikinimo ašaras, rumunai ir bulgarai išliko besišypsantys, lenkai ir  lietuviai – santūrūs, tačiau visiems buvo vienodai liūdna, kad projektas baigėsi.

Yra sakoma, kad visi geri dalykai turi baigtis, tačiau žinau, kad mes vis tiek palaikysime ryšius bei draugiškus santykius ir, kas žino, galbūt kitąmet Panevėžyje ir vėl sutiksime būrį nelietuviškai kalbančių jaunuolių.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/dsvente2011