Priėmimas į gimnaziją

Renginiai būsimiesiems pirmokams ir jų tėveliams
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Penktadienis, 22 Balandis 2011 16:53

Anglijoje skambėjo JBG lengvosios muzikos orkestro akordai

Monika Adelė GERMANAVIČIŪTĖ, IIIf klasė

Juozo Balčikonio gimnazijos lengvosios muzikos orkestras balandžio 4-11 dienomis viešėjo Anglijoje, ten dalyvavo projekte kartu su Weymoutho „One voice“ choru, vadovaujamu buvusios mūsų gimnazijos mokinės išeivės Gražinos Ellis.

Vos atvykę į Weymouthą apžiūrėjome instrumentus, kuriais turėjome groti visą savaitę, o vėlų vakarą Gražinos vyras Johnas palydėjo mus pas anglų muzikantų šeimas.

Visą išvykos laiką mūsų dienotvarkė buvo gana griežta, bet labai gerai sustyguota. Jau ankstų kitos dienos rytą turėjome pirmąjį koncertą, paskui aplankėme Weymoutho koledžą, susipažinome su studijų programomis.

Antrąją dieną aplankėme senąją Weymoutho prieplauką, grožėjomės miesto vaizdais, vakare buvo pirmoji rimta repeticija su visu ,,One voice“ choru. Ne visus kūrinius atliekant orkestro sudėtis išliko tokia pat: prie būgnų, varpų ir pianino sėdo vietos muzikantai. Pirmoji repeticija šiek tiek išvargino, nes baigėsi apie 22 valandą.

Nors kitas rytas irgi prasidėjo koncertu, diena žadėjo dar daugiau nepamirštamų įspūdžių. Papietavę sėdome į mašinas ir keliavome į Portlandą. Ten mus priėmė meras, buvo surengta ekskursiją po Portlando uolų švyturį ir pilį. Vakare mūsų laukė pirmasis rimtas koncertas Portlando bažnyčioje su Gražinos Ellis vadovaujamais chorais.

Penktadienis buvo viena laisvesnių dienų: aplankėme Lulwortho ir Bournemoutho kalnus, paplūdimius, susitikome su Weymoutho ir Portlando merais.

Šeštadienį turėjome progą kiek ilgiau pabendrauti su mus priėmusiomis šeimomis, paskui koncertavome Weymoutho centre. Po koncerto dar pasivaikščioję paplūdimiais, pasideginę ir pasimaudę patraukėme St. Johno bažnyčios link. Ten po repeticijos mūsų laukė bene pats rimčiausias koncertas, į kurį atvyko ne tik Portlando bei Weymoutho merai, bet ir ambasadorius Petras Anusas. Koncertas buvo nepakartojamas.

Sekmadienį apžiūrėjome keletą paminklų, Chesilo paplūdimyje mėgavomės saule, o vidurdienį  Tropikų soduose turėjome paskutinį koncertą Anglijoje. Po koncerto policijos būstinėje mums buvo surengtas atsisveikinimo vakarėlis. Orkestrantai supažindino anglus su lietuvių liaudies dainomis ir šokiais, o anglai lietuvius – su savo.

Pirmadienis buvo liūdniausia diena. Teko atsisveikinti su jau savomis tapusiomis šeimomis. Vieni kitiems prižadėjome dar ne kartą susitikti arba Anglijoje, arba Lietuvoje. Visas dienas mus lepinusi saulutė mums išskrendant  nepasirodė, matyt, liūdėjo.

Kelione liko patenkinti visi: ir mūsų orkestro vadovas Kęstutis Plančiūnas, ir muzikantai. Į Lietuvą grįžome šiek tiek liūdni, kad savaitė taip greit prabėgo, įdegę ir pilni nepamirštamų įspūdžių. 


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/anglija