Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Antradienis, 11 Sausis 2011 08:50

Buvusiai gimnazijos mokytojai – garbingas titulas

Prieš keletą dienų Panevėžio miesto taryba Garbės piliečio vardą suteikė Gabrielei Petkevičaitei-Bitei – prieš 150 metų gimusiai rašytojai, publicistei, filantropei, visuomenės veikėjai.

Šis faktas ypač malonus mūsų gimnazijos bendruomenei. G.Petkevičaitė-Bitė, 1919 metais direktoriaus Juozo Balčikonio pakviesta, iki 1924 metų gimnazijoje dėstė lietuvių ir pasaulinę literatūras, senovės istoriją, vokiečių ir lenkų kalbas.

Domas Cesevičius, mūsų gimnaziją baigęs 1924 metais, savo prisiminimuose rašo: „G.Petkevičaitė mums dėstė literatūros teoriją. Dvejetų iš jos dalyko beveik negaudavome. Ji visus ištempdavo. Mums patiems prieš ją būdavo nepatogu nemokėti. G.Petkevičaitei būdavome paklusnūs kaip kareiviai. Iš pagarbos. Klasę valdyti jai nebuvo problemos. Ji mums buvo aukštybė. Rašytoja, veikėja, Žemaitės draugė.“