Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 09 Gruodis 2010 21:31

 

Įspūdžiai iš respublikinio skaitovų konkurso – puikūs

Akvilė VITKŪNAITĖ, IVg klasė                                          

Turbūt ne visi gimnazistai žino, kur praėjusį penktadienį, gruodžio 3-iąją, buvo dingę mokytojos Lilija Svalbonienė, Danutė Ašerienė, teatro studijos nariai Aistė Aleliūnaitė, Goda Galinauskaitė, Karolina Jasevičiūtė, Dovilė Malinauskaitė, Augustinas Riškus, Jonas Tervydis, Vytenis Sereika, Modestas Karalevičius ir dar grupelė moksleivių. Prisipažįstame: važiavome į Kauną varžytis respublikiniame skaitovų konkurse, skirtame Henriko Radausko 100-osioms gimimo metinėms. Ir aš ten buvau, daug visko mačiau, įspūdžių kelis kilogramus parsivežiau – nekantrauju jais pasidalinti.

Renginys „Ir sau laiškus – eiles rašau“ vyko Kauno menininkų namuose. Jį organizavusios Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Literatūros katedros dėstytojos Irena Buckley ir Asta Gustaitienė kartu su aktore Daiva Lebeliūnaite, Kauno mažojo teatro meno vadovu, režisieriumi Vytautu Balsiu, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanu Linu Venclausku sudarė konkurso vertinimo komisiją, kuri turėjo išrinkti tris geriausius skaitovus bei vieną geriausią kompoziciją.

Konkurse varžėsi iš įvairių Lietuvos kampelių suvažiavę 37 skaitovai, buvo parodytos 8 kompozicijos. Stebėjau vyksmą nuo pat chaotiškos, šurmulingos dalyvių registracijos iki paskutiniųjų plojimų ir ovacijų laimėtojams. Programa buvo itin kruopščiai suplanuota ir įdomi, dalyviai spindėjo šypsenomis ir pasitikėjimu, bet ore tvyrojo jaudulys. Visi repetavo, kartojo tekstus, kankino veidrodžius grimasomis, tikrino savo balso diapazoną, ieškojo tonų ir pustonių emocijoms išreikšti. Pagaliau atėjo metas žengti ant pakylos.

10 valanda. Pirmoji – mūsų gimnazijos teatro studijos kompozicija. Šaunuoliai! Teksto niekas neužmiršo, mizanscenos vientisos, apgalvotos. Elegancija, estetika, aiškus, įtaigus žodis, gražūs jauni veidai – puiki pradžia.

Kitų skaitovų pasirodymai buvo įvairiausi: vieni bandė įbauginti, sužavėti, sukrėsti riksmais, dramatizmu, raukė kaktas, grūmojo, gestikuliavo kaip kas mokėjo, didesniam įspūdžiui sukurti net trankė fortepijono klavišus, kiti valdė publiką ramiai – žodžiu, balsu. Visiška tyla leisdavo suprasti, kad skaitovui pavyko.

Konkurso pertraukos buvo skirtos ne beprasmiškai kiurksoti kėdėje. Per vieną buvo dalinami mandarinai, per kitą visiškoje tyloje savo kūrybos dainą atliko akla mergina. Dar kitą pertrauką į judrius žaidimus buvo įtraukti ir dalyviai, ir žiūrovai. Žaidimus vedę keturi VDU studentai buvo laisvi, linksmi, kūrė šiltą atmosferą. Net pietumis buvo pasirūpinta – savo sugebėjimus valgyti pagaliukais patikrinome šalia Menininkų namų esančiame kinų restorane „Panda“.

Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai iš Kauno grįžo ne tuščiomis. Komisija Andriui Mingailai skyrė trečiąją vietą bei piniginę premiją, o gimnazijos teatro studija liko antra. Pasak   VDU profesorės I.Buckley, mūsų gimnazistai buvo pirmi iki Vilniaus Vytauto Didžiojo  gimnazijos kompozicijos – ji pasirodė gyvesnė, įtikimesnė.

Džiaugiamės, kad buvome pagirti už tai, kad vieninteliai iš visų skaitovų dalyvavome po konkurso VDU vykusioje vakaronėje, kur koncertavo šios aukštosios mokyklos folkloro  ansamblis „Linago“. Pašokome, išgėrėme kvapnios mėtų arbatos, susipažinome su universitetu, studijų programomis ir patraukėme namo – pavargę, bet vis dėlto laimingi, nes pamatėme, kokie netradiciniai, profesionalūs ir jaukūs gali būti respublikiniai skaitovų konkursai.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15