Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Trečiadienis, 03 Lapkritis 2010 20:02

 

Maironiečiai tvarkė kapines

Dovilė ŽERONAITĖ, IIIa klasė

Rudenį bene didžiausios šventės yra Visų Šventųjų diena ir Vėlinės. Joms artėjant, per atostogas Juozo Balčikonio gimnazijos IIIa klasės maironiečiai aplankė ne tik mūsų gimnazijai, bet ir Lietuvai nusipelniusių Julijono Lindės-Dobilo bei Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kapus, esančius Kristaus Karaliaus katedros kapinėse Ramygalos gatvėje. Nustebome, kad kapai buvo neseniai sutvarkyti – beliko surinkti lapus, palyginti žemes, padėti gėlių ir uždegti po žvakelę. Buvome sužavėti, kai pamatėme ateinant grupę darželinukų su auklėtojomis. Jie uždegė žvakutę ant G.Petkevičaitės-Bitės kapo. Nors vaikai visai mažiukai, bet nė vienas netriukšmavo, buvo ramūs, susikaupę. Iš visos širdies džiaugėmės, kad ne tik mes, bet ir kiti nepamiršta žymių žmonių kapų.

Kai kapai buvo sutvarkyti, lietuvių kalbos mokytoja Goda Snarskienė papasakojo apie čia palaidotų  žmonių gyvenimą. J.Lindė-Dobilas (1872-1934) buvo kunigas ir rašytojas. Jo žymiausias kūrinys – romanas „Blūdas“, kuriame pasakojama apie nuošalų Lietuvos kaimą per 1905-1907m. revoliuciją. J.Lindė-Dobilas ypač nusipelnė mūsų gimnazijai. Jis dirbo ne tik mokytoju, bet ir gimnazijos direktoriumi. Pedagogai ir mokiniai jį labai gerbė, nes mokytojas buvo geras savo srities žinovas, turėjo puikią mokymo sistemą, buvo labai apsiskaitęs žmogus – tikras eruditas. Mūsų gimnazijos šūkiu tapo J.Lindės-Dobilo žodžiai: „Būkime esmės žmonėmis“. Šiuos žodžius išvystame kaskart atvėrę gimnazijos duris.

G.Petkevičaitė-Bitė (1861-1943) – rašytoja, publicistė, Lietuvos visuomenės bei politikos veikėja. Kurį laiką ji dirbo Panevėžio gimnazijoje lietuvių kalbos mokytoja, inspektore, vadovavo „Žiburėlio“ draugijai. Ji pirmininkavo pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje kaip vyriausia Seimo atstovė. Žymiausi jos kūriniai yra apsakymų rinkinys „Krislai“, „Karo meto dienoraštis“, romanas „Ad Astra“. G.Petkevičaitės-Bitės biustą galite pamatyti netoli įėjimo į mūsų gimnaziją, jos vardu pavadinta Panevėžio apskrities viešoji biblioteka.

Dar aplankėme Mykolo ir Gedimino Karkų, Juozo Miltinio, Vaclovo Blėdžio, Aurimo Babkausko  ir savo artimųjų kapus.