Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Penktadienis, 26 Kovas 2021 10:29

Nešu tau knygą

 

Giedrė TYLIENĖ, bibliotekos vedėja

 

Kovo 17 d.  gimnazijos pirmokus pakvietėme  į nuotolinę konferenciją  „Nešu tau knygą“, skirtą Knygnešio dienai. Tai tęstinis projektas, įgyvendintas  bendradarbiaujant gimnazijos bibliotekai ir lietuvių kalbos mokytojai Ritai Stonienei.  Projekto tikslas – paskatinti mokinius skaityti ne tik privalomą, bet ir neprograminę literatūrą, išmokti savarankiškai ir kritiškai ją vertinti, rašyti mokslinio stiliaus recenziją. Dviem klasėms buvo pasiūlytos 39 knygos. Didžiausią įspūdį palikusių knygų dešimtuką pirmokai pristatė konferencijoje, kurią moderavo mokytoja R.Stonienė.

Pirmąjį pranešimą skaitė konferencijos viešnia -  IIId klasės gimnazistė Ugnė Navickaitė. Su vaizdžiai  paruošta demonstracine medžiaga ji pristatė  A. Dantės  „Pragarą“ ir režisieriaus Vincento Wardo romantinę  dramą „Kur nuneša sapnai“. Įdomu buvo išgirsti šių skirtingų epochų, skirtingo žanro kūrinių analizę, sužavėjo mokinės bandymai įsigilinti į nesenstančią simboliką dailės, literatūros, kino kūriniuose.

Toliau recenzijas skaitė pagrindiniai konferencijos dalyviai – Ic ir Id klasės gimnazistai. Deimantė  Juknevičiūtė ir Saulė Šiaulytė  (Ic) recenzavo M. Haddono romaną  „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ – nenušlifuotą  penkiolikmečio Kristoferio  išpažintį.  Gabrielius Usevičius (Id), Pijus Bunkis (Ic) ir Skaiva Paberalytė (Ic) skirtingai pažvelgė į kultinį J.Selindžerio romaną „Rugiuose prie bedugnės“: Pijui šio kūrinio skaitymas kelia „dežavu“ ( pr. deja vu – „kažkur matyta“) jausmą, tačiau, nors knyga įdomi,  bendraamžiams jos  nerekomenduotų. Skaivos nuomonė priešinga – šis  romanas daro didelę įtaką paaugliams, jai suprantamas ir įdomus. Kipras Valkūnas (Id) pristatė L.S. Černiauskaitės romaną  „Benedikto slenksčiai“, įvardindamas  veikėją  lietuviškuoju  Houldenu. Elingos Likpetrytės (Ic)  perskaitytas  K. Sajos romanas „Liepsnojanti“ aštriai atskleidžia šių laikų paauglių  problemą – patyčias, ir nors kūrinys nedidelės  apimties, įspūdį palieka didelį. Kasparas Adamonis (Id), pristatydamas garsiojo S. Kingo siaubo romaną „Kerė“ pabrėžė, kad fantastika ir siaubas tik dar labiau išryškina asmeninę patyčias ir nemeilę patyrusios Kerės dramą.  Rugilė Jakubaitytė (Id) recenzavo St. Čobovski  romaną „Atskalūno laiškai“, o Aivita Čiūraitė (Id) – danų rašytojo P. Hoego romaną „Dramblių prižiūrėtojų vaikai“, kalbantį apie paauglių „vidinius dramblius“, kurie pavirsta į bejausmį pasaulį.  P.Hoego teigia, jog „ėjimas į suaugusiųjų pasaulį yra sudėtingas ir skaudus“, todėl Aivita siūlo šią knygą ir suaugusiems. Emilės Jacinkevičiūtės (Id) perskaitytas  amerikiečių rašytojos H. Li romanas „Nežudyk strazdo giesmininko“ – vis dar vertinga  klasika,  verčianti susimąstyti ir apie šių dienų pasaulį.   Id gimnazistės  Gretos Leonavičiūtės pristatyta  J. Ivanauskaitės novelių knyga  „Pakalnučių metai“ skirta tiems, kurie nori įspūdžio, neleidžiančio naktį užmigti.

Konferencijos pabaigoje per 80 jos dalyvių sudarė knygų penketuką:

1.     M. Heddono „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“.

2.     H. Li „Nežudyk strazdo giesmininko“.

3.     J. Ivanauskaitės „Pakalnučių metai“.

4.     S. Kingo „Kerė“.

5.     J. Selindžerio „Rugiuose prie bedugnės“.

Dėkojame visiems pranešėjams ir klausytojams, tikimės, kad knygų skaitymo troškulys atves į biblioteką, o bendravimo alkis leis susitikti ne tik virtualiose erdvėse, bet ir atgimusiame „Knygų klube“.