Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Trečiadienis, 20 Gegužė 2020 09:53

Mieli abiturientai,

 

Paskutinio skambučio šventė kartojasi kasmet, bet kiekvienais metais ši šventė būna vis kitokia, nepakartojama, vienintelė, nepanaši į kitas šventes. Paskutinis skambutis neišvengiamas kaip pavasaris su lietumi, sugrįžtančiais paukščiais, žydinčiais kaštonais, artėjančia vasara… Neišvengiamas kaip žmogaus gyvenimo kelionė nuo pavasario iki žiemos…

Eidami mažais žingsneliais Jus padarėte milžinišką šuolį žinių pasaulyje. Žingsnis po žingsnio… Jei kiekvienas žingsnis bus tvirtas ir ryžtingas, tai toks bus ir gyvenimas. Nepraleiskite veltui nė akimirkos. Nežiūrėkite kitiems pro pečius, žvelkite žmonėms tiesiai į akis. Kasdien sužinokite ką nors nauja apie save ir apie kitus. Kasdien stenkitės įsisąmoninti nuostabius dalykus, egzistuojančius mūsų pasaulyje, ir mėgaukitės mažomis gyvenimo akimirkomis – pažvelkite į gėles ir  paukščius, į spragsintį židinį, į mėnulio pilnatį,  pajuskite vėjo dvelkimą ar dienos spalvingą saulėlydį…Šiandien Jums, 159 abiturientams, skambės paskutinis skambutis. Jūs -  keturioliktoji laida, kuri mokosi nuo 9 klasės, ir  antroji laida, kai priėmimas į gimnaziją buvo organizuotas centralizuotai.

 Jūsų gyvenimas gimnazijoje – tai tarpelis tarp dviejų datų. Tarpelis toks mažas, o jame telpa visa amžinybė. Svarbu ne tai, kiek dienų Jūsų gyvenime, bet kiek gyvenimo Jūsų dienose. Gaila, kad šiais metais karantinas Jums atėmė paskutinį skambutį klasėje, paskutinių dienų bendravimo džiaugsmą gimnazijoje.

Ši diena – tai tarsi riba tarp praeities ir ateities. Praeityje viskas žinoma, suprantama, aišku ir paprasta. Ateitis miglota, neaiški, nežinoma, bet viliojanti ir daug žadanti. Neišeikite nepasakę gero žodžio mokytojams, klasių vadovams, bendraklasiams, draugams ar pažįstamiems.

Linkime Jums dvasios šviesos, stiprybės priimti gyvenimo iššūkius, sugebėti pereiti gyvenimo sunkumus ir iš jų pasimokyti, džiaugtis tuo, kas yra, ir atrasti jėgų kurti ką nors nauja. Kai kartais nuvažiuoja ­­stogas – atsiveria dangus, o ten Visata. Bet kuris žmogus, bet kuris poelgis ar veiksmas yra nepažinta Visata. Imanuelis Kantas yra pasakęs, kad jį labiausia žavi du dalykai: tai žvaigždėtas dangus, esantis virš žmogaus, ir morali Visata žmoguje. Linkiu Jums pažinti žvaigždėtą dangų ir rasti savyje moralią Visatą. Išgirskite žmogų tyloje, pamatykite jį tamsoje ir supraskite be žodžių…

Linkime Jums linksmos Paskutinio skambučio šventės, susikaupimo laikant egzaminus, plataus požiūrio į gyvenimą, ramaus poilsio. Prasmingo skrydžio!

 

Direktorius Raimondas Dambrauskas

 

Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinimas 

Panevėžio miesto mero sveikinimas abiturientams