Priėmimas į gimnaziją

Informacija apie priėmimą 2020-2021 m.m.
Rekomendacijos ir reikalavimai švietimo įstaigoms dėl COVID-19 prevencijos
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Penktadienis, 24 Balandis 2020 10:48

Imunizacija karantino metu

 

Danutė REMEIKIENĖ

Visuomenės sveikatos specialistė

  

 

Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regionas kiekvienais metais pažymi Europos imunizacijos savaitę, šiemet – balandžio 20-26 dienomis. Šiais metais imunizacijos savaitės šūkis  – „Vakcinos veikia“. Savaitės tikslas – didinti visuomenės supratimą apie vakcinacijos svarbą, kuri leidžia užkirsti kelią skiepais valdomų ligų plitimui.

Imunizacija – saugus ir ekonomiškas būdas apsaugoti žmones, ypač kūdikius ir mažus vaikus, nuo tam tikrų infekcinių ligų. Visos Europos Sąjungos šalys turi savo skiepijimo planus, kuriuose rekomenduojama, kada reikėtų skiepyti vaikus. Sklaidyti mitus apie skiepus, teikti mokslu pagrįstus argumentus apie vakcinaciją yra taip  svarbu, kaip ir suteikti vienodas galimybes pasiskiepyti. Tik skiepijant pavyko išnaikinti daugybę ligų. Kai skiepijimų apimtys didelės, tai apsaugoma ir ta visuomenės dalis, kuri nebuvo paskiepyta.

Šiuo sudėtingu koronaviruso pandemijos metu išryškėjo skubus vakcinos COVID-19 poreikis. Tapo aišku, kad infekcija nepripažįsta jokių sienų ir visi – maži, suaugę, pagyvenę – yra pažeidžiami. Deja, šiandien vakcinos COVID-19  ligai suvaldyti dar nėra. Todėl visada reikia laikytis karantino režimo reikalavimų (dėvėti veido kaukę, plauti ir dezinfekuoti rankas ir kt.).

Skiepai ir dabar, ir ateityje bus sveikatos gerovės pagrindas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad Lietuvoje ir Europos Sąjungoje vakcinomis šiandien galima kontroliuoti 28 užkrečiamąsias ligas. Vaikų, paauglių ir suaugusiųjų apsauga nuo ligų, kurių galima išvengti skiepijant, yra būtina. Karantino laikotarpiu planiniai skiepai nėra atidedami ir turi būti vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą, nes praleidus eilinės vakcinacijos terminą, padidėja ligos protrūkių rizika. Būkime sveiki!