Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Antradienis, 29 Spalis 2019 07:12

Ateitininkų misija - ,,Partizanai“

 

Viltė SMALIORYTĖ, Ib kl.

 

Popiežius Pranciškus spalio mėnesį paskelbė Ypatinguoju misijų mėnesiu. Atsiliepdami į šį kvietimą, mes, gimnazijos ateitininkai, spalio 19 d. vykome į Obelius. Iš pradžių aplankėme Obelių Šv. Onos bažnyčią, susipažinome su bažnyčios istorija, architektūra. Vėliau Obelių laisvės kovų istorijos muziejuje klausėmės paskaitos apie partizanus ir jų kovą. Sužinojome labai daug naujų įdomių dalykų, praplėtėme savo žinias apie partizaninį karą Lietuvoje. Dalyvavome ir edukacinėje programoje ,,Žeminių paslaptis atskleidus“. Čia mūsų laukė staigmena. Pandėlio gimnazijos ateitininkai, apsirengę pokario Laisvės kovotojų uniformomis, mus pasitiko partizanų bunkeryje, įkurtame  netoli muziejaus. Taip mes iš arčiau galėjome  pamatyti, kokios sunkios buvo partizanų gyvenimo sąlygos.

Keliaudami toliau, aplankėme Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą ir koplyčią, esančią Zarasų rajone, prie upelio, jungiančio Pečiakuros ir Ilgio ežerus.  Ten mes sukalbėjome maldą už gyvuosius ir mirusiuosius, maldoje prašėme Dievo palaimos visiems, kovojusiems už mūsų laisvę.

Grįždami į namus, aplankėme Rokiškio dvarą, Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Nemažai sužinojome apie bažnyčios istoriją, pasigrožėjome įspūdingais vitražais, skulptūromis. Turėjome galimybę pabūti bažnyčios požemiuose, kur palaidoti grafai Tyzenhauzai, bei užlipti į varpinės bokštą.

Ši išvyka buvo labai naudinga – daug sužinojome, visi susidraugavome.

DSC_1987
DSC_1989
DSC_2001
DSC_2010
DSC_2039
DSC_2065
1/6 
start stop bwd fwd