Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 24 Kovas 2019 20:05

Pirmokai pasijuto knygnešiais

 

Inesa ŠEGAMOGAITĖ, If klasė

 

Švęsti Knygnešio dienos Ic bei If klasių mokiniai kartu su bibliotekininke Giedre Tyliene ir lietuvių kalbos mokytojomis Rita Stoniene bei Laima Miliukaite susirinko gimnazijos skaitykloje – čia vyko pamoka „Nešu tau knygą“. If klasės gimnazistai bendraamžiams pristatė perskaitytas knygas, kurių savarankiškai pasirinko gimnazijos bibliotekos lentynose. Šiai pamokai ruošėmės ilgokai: skaitėme, rašėme recenziją, o nuveiktu darbu jau buvo ne gėda ir pasidalinti.

„Aš buvau tik viena iš „knygnešių“, nešanti Bitės Vilimaitės knygą „Rojaus obuoliukai“. Kartu su bendraklasiu Jokūbu pristatėme knygas, kalbančias apie vaiko ir suaugusiojo ryšį. Tai, kad kalbėsime prieš gana didelę auditoriją, visiems kėlė jaudulį. Kadangi kalbėjome pirmi, akmuo nuo širdies nusirito greičiausiai. Džiaugiuosi auditorija, išklausiusia ir įvertinusia „knygnešių“ darbus. Man šis renginys tapo ir įdomiu atsiskaitymo už parengtą kalbą būdu“, - savo įspūdžiais dalinosi pakalbinta klasės draugė Aistė.

 Ic klasės mokiniai, išklausę visų pranešėjų, balsavo, kurią knygą pasirinktų skaityti. Balsų dauguma geriausiomis pripažintos šios knygos:

1.     A. Briogeris. Tu man patinki (11 balsų)

2.     B. Vilimaitė. Rojaus obuoliukai (8 balsai)

3.     K. Saja. Liepsnojanti (5 balsai)

Knygnešio diena Lietuvoje švenčiama kovo 16-ąją. Po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba, jas leista spausdinti tik rusiškomis raidėmis. Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Iš pradžių už draudžiamų knygų skaitymą įstatymai numatė tik nedideles bausmes. Vėliau, kai buvo pradėti leisti laikraščiai ir prasidėjo agitacija prieš rusinimo priemones, slaptųjų raštų priežiūra buvo pavesta administracijos organams. Jiems buvo suteikta teisė bausti nusikaltėlius, konfiskuoti bei deginti raštus. Šiandien, kai jau niekas nepersekioja už lietuviškų knygų skaitymą, vėl reikia „nešti“ knygas draugams, nes daugelis nelabai trokšta skaityti.

1(11)
1(2)
1(3)
1(4)
1(5)
1(6)
1(7)
1(8)
1(9)
1/9 
start stop bwd fwd