Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 03 Kovas 2019 14:32

Pavasarį programuotojų ir robotų konstruktorių laukia daug konkursų ir varžybų

 

Renata BURBAITĖ, mokytoja

 

Kovo 1 d. gimnazijos jaunieji programuotojai dalyvavo dr. J.P. Kazicko Aukštaitijos krašto programuotojų konkurse Pasvalyje. Arnoldas Rauba (IVd) laimėjo II vietą, Donata Snieškaitė (IIIf), vienintelė mergina, dalyvavusi programavimo konkurse, tapo III vietos laimėtoja. Finalinis mokinių kompiuterininkų forumas vyks kovo 16 d. Kauno technologijos universitete. Jame dalyvaus gausi programuotojų komanda, robotikos entuziastai pristatys savo sukurtus robotus, organizuosime mikrovaldiklių programavimo dirbtuvėles visos Lietuvos mokiniams ir mokytojams.

Kovo 2 d. keturios gimnazijos pirmokų komandos dalyvavo regioninėse First Lego League robotikos varžybose. „Kosminė kačių katastrofa“ (Augustas Horban, Laurynas Žukauskas, Ignas Janeliūnas, Augustinas Jarockis, Martynas Barzda) ir „Grizliai“ (Arminas Bražėnas, Juras Ezerskis, Rokas Kamarauskas, Viktorija Butkutė) iškovojo kelialapius į Lietuvos First Lego League finalą, kuris vyks kovo 23 d. Vilniuje, LITEXPO. Į finale dalyvausiančių komandų sudėtį įsilies ir pajėgas sustiprins „NASA United“ (Mangirdas Demenkovas, Ignas Grigalavičius, Paulius Židonis, Rokas Snarskis, Emilis Juzikėnas) ir „Pingvinų“ (Klaudijus Juodviršis, Donatas Sanda, Dovydas Mažeika, Ugnė Navickaitė, Jogailė Glinskytė) komandų nariai. Į robotiadą vyksime ne tik dalyvauti First Lego League varžybose. Sumo, linijos sekimo, folkrace rungtyse dalyvaus „JBG Robotics“ komanda, kurios branduolį sudaro Simas Markevičius, Kipras Lukoševičius, Dominykas Židonis, Vasarė Pilkaitė, Paulius Jasėnas. Prie komandos senbuvių jungiasi pirmokai, kurių pirmasis krikštas įvyko praėjusių metų gruodį Rygoje ir praėjusį savaitgalį Siguldoje.

Balandžio 3-5 d. jaunasis mokslininkas Paulius Jasėnas (IIb) Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso šalies etape pristatys darbą „Paslaugos trikdymo atakų filtras, pagrįstas prižiūrimojo mokymosi algoritmu”. Pauliaus sukurtas dirbtinio intelekto algoritmu pagrįstas filtras DoS (Denial of Service) ataką atpažįsta 96,4 % tikslumu ir yra vienas iš 27 į finalinį etapą atrinktų darbų.

Balandžio mėnesį robotų konstruktorių ir programuotojų laukia varžybos Latvijoje, Rezeknėje, ir „Saulės robotų mūšis“ Šiauliuose. Gegužės mėnesį dalyvausime atvirojo Latvijos robotikos čempionato etape Rygoje, kur varžysimės su stipriausiais Baltijos šalių robotų konstruktoriais ir programuotojais.

Pasirengimas varžyboms ir konkursams reikalauja daug darbo, moko planuoti laiką, paskirstyti prioritetus, derinti savo nuomonę su kitais žmonėmis, įsiklausyti ir priimti konstruktyvią kritiką.

Dalyvaudami varžybose ir konkursuose įgyjame neįkainojamos patirties, turime galimybę bendrauti su bendraminčiais, mokomės argumentuotai ginti savo nuomonę, gauname patarimų iš srities ekspertų ir tobulėjame.

 

Fragmentai iš First Lego League regioninių varžybų. Pirmasis važiavimas: „Pingvinai“ ir „Grizliai“„NASA United“ ir „Kosminė kačių katastrofa“.