Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 27 Sausis 2019 17:24

Dalyvavimas varžybose motyvuoja kurti ir įgyvendinti naujas idėjas

 

Renata BURBAITĖ, mokytoja

 

Gimnazijos robotikos entuziastų komanda „JBG Robotics“ sausio 26 d. dalyvavo Latvijos atvirojo robotikos čempionato 2 etape, kuris vyko Preiliuose. Žinojome, kad varžovai bus stiprūs ir turintys daug daugiau varžybų patirties. Pagrindinis komandos tikslas buvo pagerinti asmeninius rezultatus ir įgyti tarptautinių varžybų patirties. Registravomės į LEGO linijos sekimo, LEGO sumo, LEGO folkrace ir laisvojo stiliaus (free style) folkrace varžybas. Labai neramu buvo dėl folkrace varžybų, nes kol kas neturime folkrace varžybų trasos ir treniravomės gimnazijos koridoriuje ją pasidarę iš dėžių.

Į varžybas išvykome 6 valandą ryto, nes 9 valandą jau turėjome būti varžybų vietoje. Ir nesuklydome taip anksti išvažiavę, nes prieš varžybas turėjome galimybę išbandyti linijos sekimo ir folkrace trasas.

Kai buvo atliekama robotų techninė patikra, teko pasiginčyti dėl sumo roboto „Burning tree“ konstrukcijos. Vyriausias varžybų teisėjas nusprendė, kad robotas atitinka varžybų reikalavimus ir leido dalyvauti varžybose.

LEGO sumo rungtyje iš viso dalyvavo 63 robotai (6-12 klasių mokiniai) ir 39 robotai (1-5 klasių mokiniai).  „The normal one“  ir „Trashcan on wheels“ savo grupėse buvo treti, „Pukutis“ – ketvirtas, „Wheels on a trashcan“ – septintas. „Burning treeׅ“ savo grupėje buvo pirmas, finale – devintas.

LEGO linijos sekimo rungtyje dalyvavo 23 robotai. Mūsų „Kurmis“ liniją sekė be klaidų, bet lėtokai ir liko keturioliktas.

Laisvojo stiliaus folkrace varžybose dalyvavęs „mBlind“ buvo dvyliktas iš 30 varžybose dalyvavusių robotų. LEGO folkrace varžybose rungėsi 13 dalyvių. Mūsų „Turtle“ buvo penktas, „Turtle 2.0“ – aštuntas.

Labai gerą įspūdį padarė renginio vedėjas ir puikiai pasirengę teisėjai, išmanantys savo darbą. Varžybos buvo transliuojamos internetu tiesiogiai, jas buvo galima stebėti ir pasirengimo vietose. Atskirų rungčių rezultatai operatyviai atnaujinami, todėl visa komanda galėjo juos sekti ir pagelbėti vienas kitam.

Stipriausia „JBG Robotics“ vieta – gerai parašytos robotų valdymo programos, o labiausiai reikia tobulinti robotų konstrukciją ir įsirengti folkrace trasą.

Artimiausios varžybos – Latvijos atvirojo robotikos čempionato Siguldos taurės etapas, kuris vyks vasario 23 d.

Didžiuojuosi „JBG Robotics“ komanda, kurios nariai yra labai draugiški, padedantys vienas kitam, motyvuoti, atsakingi, kuriantys ir įgyvendinantys naujas idėjas.

Varžybų fragmentai: robotas „mBlind“ folkrace varžybose; robotai „Turtle“ ir „Turtle 2.0“ LEGO folkrace varžybose.