Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Pirmadienis, 17 Gruodis 2018 15:26

Iš latvių tikrai yra ko pasimokyti

 

Renata BURBAITĖ, mokytoja

 

Gruodžio 15 dieną gimnazijos robotų konstruktorių ir programuotojų komanda „Team Dream“ Rygoje dalyvavo varžybose „TSI Robotic Tournament“. Informaciją apie šias varžybas suradome internete, po to organizatoriams parašėme laišką, klausdami, ar mes galėtume jose dalyvauti. Latviai maloniai sutiko mus priimti. Varžyboms užregistravome 1 mini sumo ir 5 LEGO robotus.

Varžybos vyko Latvijos transporto ir telekomunikacijų institute. Kadangi komanda dalyvauja ne pirmame turnyre, galime palyginti, kuo turnyrai skiriasi vienas nuo kito. Pirmiausia įspūdį padarė tai, kad visos komandos varžyboms rengėsi vienoje didelėje, bet labai jaukioje konferencijų salėje. Kiekvienai komandai buvo skirtos vietos su šventiškai papuoštu komandos pavadinimu. Smulkmena, bet labai maloni, rodanti, kad organizatoriai rimtai rengėsi varžyboms. Rungčių erdvės taip pat buvo išdėstytos tos pačios salės viduryje. Pirmiausia robotai turėjo įveikti techninę patikrą: juos teisėjai išmatavo ir pasvėrė.

Per varžybų atidarymą pirmiausia buvo pakviesti komandų vadovai, organizatoriai visiems padėkojo ir įteikė simbolines, bet labai prasmingas dovanas. Po to prasidėjo varžybos. Kadangi rungčių buvo daug, tai dalis dalyvių kovojo prieš pietus, kita dalis – po pietų. Kad varžybų dalyviai ir žiūrovai prasmingai leistų laiką, organizatoriai buvo parengę gausybę papildomų konkursų, kuriuose buvo galima laimėti įvairių prizų. Mūsų komandai geriausiai sekėsi dronų valdymo konkurse, kuriame laimėjome 3 prizus: atmintuką, litavimo stotelę ir mini droną. Taip pat daug prizų prisirinkome už teisingus atsakymus į viktorinos klausimus.

Po pietų prasidėjo LEGO sumo kovos. Varžybos buvo įtemptos ir emocingos. 74 dalyviai iš pradžių kovojo 4 grupėse. Teko net su teisėjais pasiginčyti. Visa komanda labai džiaugėsi, kai Dominykas Židonis (IIf), Simas Markevičius (IIId) ir Kipras Lukoševičius (IIb) pateko į varžybų finalą. Finale vaikinai liko devinti. Pasiektu rezultatu labai džiaugiamės, nes į finalus patekome pirmą kartą.

Gaila, kad iš Lietuvos nebuvo daugiau dalyvių ir žmonių, kurie organizuoja panašius renginius Lietuvoje. Iš latvių tikrai yra ko pasimokyti: puikiai pasirengęs renginio vedėjas, kalbantis latvių, anglų ir rusų kalbomis, atsakingai parengti varžybų laukai, daug papildomų konkursų dalyviams ir žiūrovams, jaukios ir šiltos pasirengimo erdvės, dėmesys kiekvienai komandai.

Iš Latvijos parsivežėme naujų patirčių ir idėjų, kurias tikrai galima pritaikyti ir mūsų gimnazijoje.

Nors ir šiek tiek pavargę, bet labai motyvuoti atsakingai ruošiamės kitam varžybų etapui, kuris vyks 2019 m. sausio 26 d. Latvijoje, Preiloje.

1
DSC_0012
DSC_0013
DSC_0017
DSC_0022
DSC_0031
DSC_0033
DSC_0036
DSC_0040
DSC_0058
DSC_0065
DSC_0070
DSC_0072
DSC_0075
DSC_0077
DSC_0079
DSC_0081
DSC_0086
DSC_0089
DSC_0090
DSC_0093
DSC_0096
DSC_0097
DSC_0098
DSC_0103
DSC_0105
DSC_0106
DSC_0108
DSC_0111
DSC_0119
DSC_0129
DSC_0144
DSC_0162
01/33 
start stop bwd fwd