Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 25 Lapkritis 2018 12:57

Apie 8 svarbius gyvenimo principus

 

Klaudija GARNYTĖ, IVa klasė

 

Penktadienį mūsų gimnazijoje lankėsi antrasis „Laisvės TV“ projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti” svečias Ainius Lašas. Jis yra Kauno technologijų universiteto dekanas, dėstytojas, politologas, dirbęs Japonijos, Didžiosios Britanijos, JAV prestižiniuose universitetuose. Šio susitikimo tema - „Savo ateities beieškant“. Svečias norėjo mums papasakoti apie jam svarbias patirtis ir apie tai, apie ką galbūt nebuvome susimąstę.

Dėstytojas savo kalboje pateikė aštuonis gyvenimo principus. Pirmiausia, jis teigia, reikia užsiauginti vidinį stuburą – tai mūsų tikslai. Reikia siekti to, ko pats nori. A.Lašas pateikė pavyzdį, kaip jis prieš daugelį metų norėjo stoti į LCC universitetą, tačiau tėvai jam nepritarė. Ainius paklausė savo vidinio balso ir vis tiek ten įstojo.

Antra, reikia siekti ambicingų tikslų. Tęsdamas savo mokslus, A.Lašas svarstė, kur pasukti toliau – į  Vašingtono ar Ilinojaus valstijų universitetą. Supratęs, kad jam prestižinis Vašingtono universitetas labiau prie širdies, tęsė viešojo administravimo studijas Sietle.

Trečia, reikia nebijoti klysti. Po studijų A.Lašas persikėlė į Ekvadorą, o iš ten netrukus persikraustė į Japoniją. Šioje šalyje dėstytojas su savo žmona atidarė kepyklą, tačiau vėliau suprato, kad tai ne jiems. A.Lašas teigia: „Tik nebandantys neklysta”.

Ketvirta, reikia branginti žmones. Artimi žmonės yra atrama, jie nulemia jūsų sėkmę ir nuotaiką, tik jais galima pasitikėti.

Penkta, būtina įprasminti veiklą savo bendruomenėje. Studijuodamas Sietlo universitete A.Lašas buvo lietuvių laikraščio „Tulpė times“ redaktorius. O po darbo Anglijos miesto Bath universitete jis grįžo dirbti į Lietuvą, kad duotų naudos ten, iš kur yra kilęs.

Šešta, reikia nenustoti ieškoti. A.Lašas sako, kad reikia save apsupti žmonėmis, nes taip galime rasti naujų galimybių. Septinta, puoselėk savyje žingeidumą. Negalima nustoti savęs ugdyti ir puoselėti.

Aštunta, nepriimk savęs perdėm rimtai. Viskas iš arti gali atrodyti labai blogai. Pasak dekano, dabar gimnazistams blogi pažymiai gali atrodyti kaip pasaulio pabaiga. Tačiau tai yra tik šalutinis efektas to, kas iš tiesų esate. Visa esmė yra tai, kas jūs esate, o ne kas parašyta ant popieriuko.

Dėkojame Ainiui Lašui, kad sukvietė tiek daug gimnazistų pasiklausyti jo įdomios ir prasmingos paskaitos.

1
46796948_328910221173897_2916908476229746688_n
46844412_526533774423990_5026766080413007872_n
1/3 
start stop bwd fwd