Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Trečiadienis, 26 Rugsėjis 2018 19:23

Prizas filmo kūrėjams – kelionė į Strasbūrą

Karolina SUČYLAITĖ, IIf klasė

Gegužės 21 dieną Vilniuje, Europos namuose, vyko antrasis projekto „Kuriame Lietuvą!“ finalas. Jame mūsų gimnazijai atstovavo Kristijonas Žemaitis (IId), Akvilė Svidraitė (IIf), Gabija Garliauskaitė (IIf), Karolina Sučylaitė (IIf) ir Benediktas Snieška (IIf). Projekto dalyvių komandai vadovavo istorijos mokytoja Auksė Sereikienė.

Pilietinių iniciatyvų projektas „Kuriame Lietuvą!“ vyksta jau antrus metus. Šiemet jis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Projekto dalyviai savo artimoje aplinkoje ieškojo mažai žinomų istorinių faktų, asmenybių, judėjimų, įvykių, susijusių su Lietuvos valstybės atkūrimo, valstybingumo išsaugojimu. Prie šio projekto prisijungti sumanėme visiškai atsitiktinai: vieni tikėjosi praleisti pamokas, kiti – dešimtuko iš istorijos. Tačiau kai supratome, kad reikės patiems sukurti filmuką, užduotis pasirodė ne iš lengvesnių. Pirmoji kliūtis mus užklupo besirenkant temą. Nors Juozo Balčikonio gimnazijos istorija turtinga, ji susijusi su daugeliu įžymių asmenybių, įdomios ir „užkabinančios“ temos iš karto neradome. Po ilgų apmąstymų ir apsilankymų muziejuje mūsų dėmesį patraukė negirdėtoji „Meno kuopa“. Kai pradėjome domėtis, kas tai ir kaip ji susijusi su mūsų mokykla, visiškai pasinėrėme į kūrybinius darbus. Po savaites, likus kelioms dienoms iki galutinio termino, šiaip ne taip nufilmavome ir sumontavome filmuką. Rezultatas buvo išties geras, nors patekti į finalą net nesvajojome.

Po ilgos ir šiltos vasaros sugrįžę į mokyklą sužinojome, kad mūsų filmukas buvo atrinktas į geriausiųjų ketvertą ir kad esame kviečiami į Vilnių. Iš pradžių negalėjome patikėti, galvojome, kad mokytoja pokštauja. Į finalą pateko 4 komandos: Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, Šilutės Pirmoji gimnazija, Panevėžio Kazimiero Paltaroko ir mūsų gimnazijos. Renginyje mus pasveikino kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus Petras Auštrevičius, žaidėme susipažinimo žaidimus, mokėmės komandinio darbo bei kalbėjome apie lyderystę. Po pietų ir kavos pertraukėlių atėjo lemiama akimirka: buvo rodomi visų finalininkų filmukai ir skelbiami nugalėtojai. Visi nekantriai laukėme, ką pasakys projekto vadovės. Kai išgirdome, negalėjome patikėti: visos 4 komandos nugalėjo. Tikriausiai nekantraujate sužinoti, ką gi mes laimėjome? Projekto nugalėtojai apdovanoti įspūdinga savaitės trukmės pažintine kelione į Europos Parlamentą Strasbūre.

1
DSC_0008
DSC_0022
DSC_0029
DSC_0054
DSC_0073
1/6 
start stop bwd fwd