Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 11 Vasaris 2018 17:50

Gimnazijos direktorius: „Esame laimingi, kad galime švęsti Lietuvos valstybės jubiliejų“

 

Visai netrukus, vasario 16 dieną, švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Visoje šalyje jau vyksta ir dar vyks daug įvairių renginių, skirtų šiai svarbiai sukakčiai. Mūsų gimnazijos bendruomenė irgi rengiasi paminėti Lietuvos gimtadienį. Apie tai, su kokiomis iniciatyvomis pasitinkame valstybės atkūrimo jubiliejų, kokius renginius jam skiriame, paprašėme papasakoti gimnazijos direktorių Raimondą Dambrauską.

 

- Švęsti savo valstybės atkūrimo 100-metį – tai laimė, garbė, atsakomybė? Direktoriau, ko palinkėtumėte mokytojams ir mokiniams, kurių gyvenime „atsitiko“ tokia šventė?

 

- Esame laimingi, kad gyvename šiandien ir dabar visi – ir mokytojai, ir mokiniai, ir gimnazistų tėvai. Juk kitas toks jubiliejus bus tik po 100 metų. Esu laimingas jau beveik 30 metų dirbdamas kartu su šauniais mokytojais. Dirbdami kartu ir sukūrėme gimnazijos aurą. Džiaugiuosi visų laidų visais mokiniais, kurie mokėsi gimnazijoje ir padarė asmeninę pažangą, įgijo svarbių gyvenimo kompetencijų ir pasiekė savo gyvenimo tikslų. Jie niekada neužmiršta savo gimnazijos ir visokeriopai ją remia. Tokia ir yra gimnazijos misija – užauginti mokinius žmonėmis. Didžiausias pasiekimas, kai mokiniai praauga savo mokytojus. Lietuvos šimtmečio proga visiems noriu palinkėti meilės artimui ir Lietuvai, daugiau supratimo ir tolerancijos, negęstančios ugnies ir tvirto žingsnio, neblėstančios minties, daugiau šypsenų ir gerų emocijų.

 

- Ar galima sakyti, kad mūsų gimnazijos bendruomenė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį švenčia visus šiuos mokslo metus?

 

- Kasmet rengiame tradicines šventes, kurios tapo žinomos ne tik Panevėžyje, bet ir visoje šalyje. Šiais mokslo metais šias šventes skiriame būtent valstybės atkūrimo 100-mečiui. Tai ypač gražus jau 15-asis šokių vakaras „Sidabrinė naktis“, vykęs sausio mėnesį, o pavasarį į tradicinę Draugystės šventę pakviesime miesto gimnazijų meno kolektyvus. Žinoma, valstybės jubiliejui skiriame ir XXII tarptautinį dainų festivalį. Ši šventė vyks vasario 14 dieną Bendruomenių rūmuose, į ją kviečiami I-III klasių gimnazistai. Be to, gegužės mėnesį planuojame atidengti bareljefą, skirtą Nepriklausomybės akto signatarams. Jis papildys kasmet didėjančią ir gimnaziją puošiančią bareljefų galeriją. Esame numatę gimnazijos istorijos muziejų pavadinti jo įkūrėjo Vytauto Baliūno vardu, turime idėją valstybės 100-mečiui pasodinti 100 ąžuolų giraitę. Gimnazijos lengvosios muzikos orkestras žada dovanoti gimnazijos bendruomenei roko operą.

 

- Kokiuose dar šventiniuose renginiuose dalyvaus mokytojai ir gimnazistai?

 

- Vasario 16 dieną „Cido“ arenoje vyks Valstybės atkūrimo dienos minėjimas, kuriame dalyvaus ir mūsų gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Minėjime koncertuos gimnazijos šokėjai ir choristai. Tą pačią dieną panevėžiečiai rankomis apkabins savo miestą, įsijungti į šią akciją kviečiami ir mūsų gimnazijos bendruomenės nariai. Vasario 15-oji gimnazijos pirmokams – pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymo diena. Tą dieną pirmųjų klasių mokiniams pamokų nebus, jie lankys Sąjūdžio, Kraštotyros muziejus, Fotografijos galeriją. Vyčių kaime atidengsime paminklą savanoriams, renginyje dalyvaus gimnazijos atstovai.

 

- Dar rudenį gimnazijos bendruomenė buvo kviečiama siūlyti idėjas, kaip pasitiksime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Kokie pasiūlymai tapo realybe?

 

 - Labai graži abiturientės Astos Krasauskaitės idėja kiekvieną rytą prieš pamokas visiems kartu giedoti Lietuvos himną. Jau kelias savaites nemažas būrys mokinių ir mokytojų šitaip pradeda darbo dieną. Puikus ateitininkų sumanymas išspausdinti valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtus atvirukus, sukurtus panaudojant gimnazistų piešinius. Šie atvirukai jau išleisti, juos dovanosime šalia gimnazijos įsikūrusioms įstaigoms, kitų mokyklų bendruomenėms, praeiviams. Be to, išleidome bukletą apie mūsų mokykloje dirbusius Nepriklausomybės akto signatarus, Vyčio kryžiaus kavalierius. Tai mano ir mokytojo Algimanto Kolinio idėja. Visi šie sumanymai įgyvendinti, labai tuo džiaugiamės.