Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 14 Gruodis 2017 20:41

Akvilė – „Eurodebatų“ nugalėtoja

 

Luka TAMULIONYTĖ, IIc klasė

 

Mūsų gimnazijos abiturientė, GMP prezidentė ir debatų klubo vadovė Akvilė Šiaučiūnaitė (IVb) Vilniuje vykusiame nacionalinio konkurso „Eurodebatai“ finale laimėjo pirmąją vietą. Lapkričio mėnesį iškovojusi pergalę Panevėžyje, Akvilė gavo bilietą į „Eurodebatų“ finalą Vilniuje bei galimybę dalyvauti viešojo kalbėjimo mokymuose ir vakarieniauti su „Humoro klubo“ nariais. Konkurse 22 jaunieji debatininkai diskutavo tema „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje“. Džiaugiamės bei didžiuojamės Akvile, linkime jai toliau neprarasti ryžto bei noro dalyvauti debatuose ir linkime nepakartojamų įspūdžių kelionėje į Briuselį – tokiu prizu apdovanota nugalėtoja.

O dar šviežius Akvilės įspūdžius iš „Eurodebatų“ galite perskaityti trumpame interviu:

- Ar tikėjaisi tokios sėkmės „Eurodebatuose“?

- Šį laimėjimą laikiau visiškai netikėta, gal net nepelnyta sėkme, nes pasiruošti šiems debatams neskyriau daug  laiko. Tik po poros pokalbių su artimais žmonėmis suvokiau, kad pasiruošimas tęsėsi tikriausiai visus aštuoniolika mano gyvenimo metų – mokiausi bendrauti, generuoti idėjas, nedrebinti kinkų prieš auditoriją, greitai mąstyti, atsakyti į klausimus, o prireikus – iš jų išsisukti.

- Kaip vertini savo oponentus?

- Nemeluoju – šįkart oponentams labiau tiko kolegų etiketė.  Nuolat jaučiau palaikymą, norą dalintis idėjomis ir augti kartu. Nustebino tai, kad visi stiprūs ir puikiai pasirengę debatams – nebuvo tokių, kuriuos galima iš karto „nurašyti“, ar tokių, kurie visa galva aukščiau už kitus.

- Kaip sekėsi „susidoroti“ su debatų tema bei jiems ruoštis?

- Debatų tema itin aktuali šiandien, todėl ir ruoštis nebuvo sudėtinga – skaičiau daugybę straipsnių ir galvoje gvildenau skirtingus problemos sprendimo būdus.

- Ko labiausiai išmokai iš šių debatų?

- Be visą dieną trukusių mokymų su Igoriu Vasiliausku, jo patarimų ir įkvėpiančių pokalbių su dalyviais, į Panevėžį kartu su savimi parsivežiau suvokimą, kad genialiausios idėjos (tiek turinio, tiek jo pateikimo prasme) šauna į galvą tą akimirką, kai atsistoji prieš auditoriją.

- Ko norėtum palinkėti pradedantiesiems debatų dalyviams?

- Drąsiai gvildenk temas, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo nepasiekiamos – tik taip augsi. Tikėk savimi ir dar kuo nors. Turėk planą, bet išdrįsk improvizuoti, jei tą akimirką taip atrodo teisingiau. Ieškok palaikančių akių auditorijoje, tokių visada yra. Nebijok svajoti (palinkėjimas ne tik debatininkams).