Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Pirmadienis, 20 Lapkritis 2017 12:26

Susipažinkite: naujieji parlamento nariai

 

Gustė STASEVIČIŪTĖ, IIIa klasė

 

Praėjus kasmetiniams Gimnazijos mokinių parlamento rinkimams, parlamentarų gerokai padaugėjo – gimnazistai išrinko 4 naujus ambicingus narius, užsibrėžusius savo sumanumu į mokyklos erdves atnešti naujų idėjų, renginių, tradicijų. Tai Austėja Varytė (If), Raigardas Šniras (If), Vesta Cedronaitė (Ib) ir Matas Vertelka (IIe). Norėdami geriau juos pažinti, pateikėme keletą klausimų:

 

1. Kuriuo istorijos laikotarpiu, įvykiu ar asmenybe žaviesi labiausiai?

 

Austėja: Atsakysiu labai paprastai – antika. Tai pats įdomiausias istorijos laikotarpis, simbolizuojantis mokslą, meną ir grožį.

Matas: Labiausiai žaviuosi tarpukario Lietuva, jos žmonėmis. Manau, jog įspūdinga yra tai, kad žmonės, greitai sureagavę į politinę situaciją, sugebėjo paskelbti valstybės nepriklausomybę ir tai jie padarė drąsiai, su pasididžiavimu.

 

2. Mokytojas, kurio pamokose neteko nuobodžiauti...

 

Vesta: Kol kas dar neteko nuobodžiauti mokytojos Danutės Šulcienės pamokose. Nors mokytoja yra ir mano auklėtoja, tai nekeičia esmės. Mokytoja sugeba kiekvieną pamoką mus sudominti. Gali išgirsti labai įdomių faktų, apie kuriuos net nebūtum pagalvojęs. Mokytoja sugeba reikalingiausią medžiagą pateikti taip, kad ir po kurio laiko mes ją gerai prisimenam.

Raigardas: Nida Glinskienė veda pamokas įdomiai, nepastebime, kaip greitai praeina pamoka.

Matas: Rita Miknevičienė, mano klasės auklėtoja. Jos pamokose ne tik išmokstu lietuvių kalbos taisyklių, bet mokytoja iš savo patirties pateikia gyvenimiškų patarimų.

 

3. Jeigu galėtum pakeisti vieną fizikos dėsnį, tai būtų...

 

Raigardas: Traukos dėsnis. Supaprastėtų lėktuvų mechanizmai, butų lengviau patekti į kosmosą.

 

Matas: Trinties dėsnis. Pakeisčiau jį taip, kad būtų įmanoma sukurti amžinąjį variklį.

 

4. Jeigu galėtum pakeisti vieną įstatymą, tai būtų...

 

Austėja: Leisčiau kandidatuoti į šalies prezidentus nuo 35 metų. Mano manymu, mums reikia, jog valdžioje būtų šiek tiek jaunesni ir energingesni žmonės. Dažnas atvejis, kai jaunesnis žmogus yra ir labiau subrendęs, ir turi daugiau idėjų, kartais netgi patirties.

Raigardas: Pakeisčiau gimnazijose ir progimnazijose dirbančių mokytojų atlyginimą. Jis priklausytų nuo mokinių pažangos, kurią nustatytų direktorius.

 

5. Vienas žodis, apibūdinantis jausmą sužinojus, jog patekai į JBG...

 

Austėja: Nekantravimas.

Vesta: Džiaugsmas.

Matas: Ekstazė.           

Raigardas: Super!

 

6. Viena žmogaus savybė, kurią labiausiai vertini, ir viena, kurią niekini...

 

Austėja: Itin vertinu draugiškumą, ypač tada, kai esu naujoje aplinkoje. Su draugiškais žmonėmis nesunku bendrauti ir rasti bendrą kalbą, jie įneša į mano gyvenimą pozityvumo ir gyvybingumo. Niekinu savanaudiškus žmones, kurie kiekviename žingsnyje galvoja tik apie save ir dažnai nesusimąsto, kaip tai gali paveikti kitą.

Vesta: Labiausiai vertinu pasitikėjimą kitu žmogumi. Tai yra tas dalykas, kuris palaiko draugystę. Žmogus, kuriuo pasitikiu, nieko nesakys kitiems, patars pačioje blogiausioje situacijoje. Niekinu melą. Melas visada išaiškėja, griauna pasitikėjimą ir draugystę. Jis palieka visam gyvenimui labai gilius randus, kurių beveik neįmanoma išgydyti.

 

7. Artėjant valstybės šimtmečiui, daugėja tautinių iniciatyvų, 2018 metais planuojami įvairūs renginiai, akcijos. Ką tau reiškia mūsų valstybė, buvimas jos piliečiu? Kaip norėtum įamžinti šią ypatingą datą gimnazijoje?

 

Raigardas: Galiu didžiuotis, jog esu LIETUVOS pilietis. Musų valstybė yra labai maža, kad išliktum jos piliečiu, reikia labai daug pastangų ir noro. Manau, butų labai gražu, jeigu paminėtume visus JBG bendruomenės narius (tiek mirusius, tiek gyvus) ir pasodintume jiems medį.

Austėja: Per visą savo istoriją Lietuva patyrė daug nelaimių ir nuosmukių, tačiau sugebėjo išlikti nepriklausoma valstybė ir išlaikyti savo gerą vardą. Buvimas jos piliečiu man reiškia buvimą dalimi kažko labai vieningo ir stipraus, kas mane verčia didžiuotis savo šalimi. Šios datos įamžinimui gimnazijoje būtų galima skirti savaitę, kurios kiekviena diena simbolizuotų vieną svarbiausių valstybės įvykių. Juk Lietuvos istorija pilna puikių laimėjimų ir pasiekimų, kuriais galime pasidžiaugti.

 

8. 3 maži dalykai, kurie daro gyvenimą prasmingą...

 

Matas: Šeima, draugai, muzika.

Raigardas: Gera nuotaika, šypsena, JBG.

Vesta: Meilė, šeima, draugai.

Austėja: Svajonės, kelionės, draugai.

 

9. Esmės žmogus visada privalo...

 

Raigardas: Būti atsakingas.

Austėja: Kritiškai mąstyti. Jis geba priimti teisingą sprendimą, yra plačių pažiūrų, iškalbingas.

Matas: Išklausyti kitus ir būti patikimas.

 

10. Ar yra nors viena patirtis, kurią kiekvienas gimnazistas privalėtų išgyventi?

 

Raigardas: Taip, manau, jog kiekvienas gimnazistas turėtų aplankyti senelių ar vaikų namus, jiems padėti, pabendrauti. Ten gimnazistai suprastų, jog visada gali būti blogiau ir niekad nereikia nuleisti rankų ar pasiduoti.

Vesta: Mano nuomone, kiekvienas mokinys turi gauti neigiamą pažymį. Ne dėl to, kad jis mokosi blogai, bet tai turėtų būti pamoka, kad kol mokaisi, turi visą protą atiduoti mokslui ir tai yra kaip paskatinimas. Pažymys padeda suprasti, kad turi stengtis dar labiau ir kad visi darome klaidų, bet iš tų klaidų turime mokytis.

Matas: Manau, kad kiekvienas gimnazistas turėtų patirti savo krikštavaikių krikštijimo jausmą.