Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 15 Sausis 2017 15:43

Dominykas – tarptautinės olimpiados prizininkas

 

Sausio pradžioje Lietuvos valdovų rūmuose surengtoje iškilmingoje ceremonijoje Premjeras Saulius Skvernelis bei švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė apdovanojo tarptautinėse olimpiadose bei konkursuose sėkmingai pasirodžiusius mokinius ir jų mokytojus. Mūsų gimnazijai didelė garbė, kad tarp apdovanotųjų yra ir 47-ojoje tarptautinėje fizikos olimpiadoje bronzos medalį laimėjęs IVd klasės gimnazistas Dominykas Ruibys bei jo mokytoja Jolanta Jurevičiūtė.

47-oji tarptautinė fizikos olimpiada vyko praėjusią vasarą Šveicarijoje, Ciuriche. Į ją vyko 10 žmonių Lietuvos delegacija: penki moksleiviai, tarp kurių buvo Dominykas Ruibys, delegacijos vadovai prof. habil. dr. Edmundas Kuokštis ir dr. Jevgenijus Chmeliovas bei trys  stebėtojai, nes 2020 metais Lietuva ketina rengti šį prestižinį konkursą.

Olimpiados užduotis moksleiviai sprendė viename iš Ciuricho universiteto miestelių. Vieną dieną per 5 valandas jie turėjo atlikti du eksperimentus, kitą dieną sprendė mechanikos užduotis, tyrinėjo elektrinių prietaisų savybes, remdamiesi specialiąja reliatyvumo teorija analizavo protonų greitėjimą elektriniame lauke bei jų judėjimą apskritimu magnetiniame lauke.

Olimpiados rezultatai labai nudžiugino lietuvius: laimėtas vienas aukso medalis, trys moksleiviai iškovojo bronzos medalius, vienas apdovanotas pagyrimo raštu. Kaip jau įprasta, olimpiadoje triumfavo kinai. Jie laimėjo penkis aukso medalius, vienas jų komandos narys pelnė absoliutaus olimpiados nugalėtojo titulą.

Olimpiados dalyviai ne tik sprendė uždavinius, bet ir viešėjo Lichtenšteine, turėjo galimybę susipažinti su Šveicarija, jos kultūros ir gamtos įžymybėmis, Ženevoje pamatė Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) antimedžiagos tyrimų centrą ir CERN kompiuterių bazę.

1
2
3
4
5
6
1/6 
start stop bwd fwd