Priėmimas į gimnaziją

Informacija apie priėmimą 2020-2021 m.m.
Rekomendacijos ir reikalavimai švietimo įstaigoms dėl COVID-19 prevencijos
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 04 Gruodis 2016 14:53

Padėka gimnazijai – iš Italijos

 

Mūsų gimnazijos bendruomenei dėkoja Pietų Italijos lietuviai. Gimnaziją pasiekė žinia, kad Reggio Calabria mieste vykusio Pietų Italijos lietuvių bendruomenės susitikimo dalyviams pristatyta mūsų gimnazijos iniciatyva, gimusi praėjusiais metais, kai Erasmus+ programos kursuose dalyvavo direktoriaus pavaduotoja Laima Dyburienė, mokytojos Nida Glinskienė, Gintvilė Juzulėnienė ir Loreta Jusienė. Grįžusios iš kursų, padedamos šokių mokytojos Kristinos Nainienės ir bibliotekos darbuotojų Giedrės Tylienės bei Sigitos Matuzevičienės, pedagogės subūrė Juozo Balčikonio gimnazijos bendruomenę ir ši prieš Kalėdas Pietų Italijos lietuviams padovanojo 15 dėžių knygų. Knygos šių metų pradžioje į Italiją buvo nugabentos privačiomis lėšomis, dabar jos saugomos Italoje, Mesinos provincijoje.

Pietų Italijos lietuviai džiaugiasi, kad gavę mūsų gimnazijos dovaną pradės įgyvendinti ne vienerius metus brandintą „Keliaujančios bibliotekos“ idėją: įvairiose Italijos vietose gyvenantys lietuviai galės internetu užsisakyti lietuvišką knygą ir ši bus išsiųsta nurodytu adresu. Knygą perskaičius, ji tuo pačiu būdu bus grąžinama į vietą, iš kurios iškeliavo – kad galėtų skaityti kiti. 

Mūsų tautiečiai Pietų Italijoje apgailestauja, kad šiai gražiai idėjai Lietuvoje vykusio konkurso rengėjai neskyrė net dalinio finansavimo, nors prašyta labai menkų lėšų tikintis, jog valdžiai lietuvybės išsaugojimas užsienyje yra svarbus prioritetas.

„Užtat Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, vienos iš pačių stipriausių Lietuvos mokyklų, bendruomenė, suprasdama lietuvybės tęstinumo svarbą, pasielgė labai kilniai. Visų mūsų, Italijos pietuose gyvenančių lietuvių, vardu nuoširdžiai dėkoju. Tai tik patvirtina, jog geri, kilnūs ir protingi žmonės yra tautos išlikimo sargai. Kaip ir tarėmės, laukiame Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos kolektyvų koncerto Italijoje“, - rašo Sicilijoje gyvenanti lietuvė Simona Crisafulli.