Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Antradienis, 25 Spalis 2016 19:47

Teismo posėdžius vedė moksleiviai

 

Minėdami Europos teisės dieną šalies teismai pakvietė moksleivius į inscenizuojamą teismo posėdį. Panevėžio apygardos teisme posėdžiavo mūsų gimnazistai kartu su istorijos mokytoju Algimantu Koliniu. Gimnazijos trečiokai pasidalijo į dvi grupes, pasiskirstė vaidmenimis ir inscenizuotuose teismo posėdžiuose tapo teisėjais, advokatais, prokurorais, nukentėjusiaisiais, kaltinamaisiais, liudytojais. Teisėjai, prokurorai ir advokatai buvo aprengti mantijomis. Teisėjų kolegijai vadovavo ir teismo posėdį vesti padėjo Panevėžio apygardos ir apylinkės teismų teisėjų padėjėjai Aušra Vyšniauskienė ir Giedrius Nemeikšis.

"Tokie renginiai yra puiki proga ne tik parodyti jaunimui teismo darbo virtuvę, bet ir priminti, kaip ir kodėl elgtis yra teisinga, pasikalbėti su moksleiviais apie teisingumą, išgirsti, kaip jie supranta šią sąvoką, - teigė Panevėžio apygardos teismo pirmininkas Artūras Ridikas. – Tikimės, kad teisėjo kėdę išbandę moksleiviai pažins teismo darbo specifiką, supras, kaip sunku priimti teisingą sprendimą."

"Moksleiviai turėjo puikią progą pasijusti kaip tikrame teismo posėdyje. Galbūt bent keletas jų pamąstys apie teisininko profesijos pasirinkimą", - sakė Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkė Virginija Svirplienė.