Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Antradienis, 19 Balandis 2016 19:10

Portretuose – draugių veidai

 

Lina PAUŽUOLIENĖ, Gintaras GRIGAS, dailės mokytojai

 

Gimnazijos bibliotekoje atidaryta IVb klasės mokinės Skaidrės Rudokaitės fotografijų paroda. Praėjusio penktadienio popietę į skaityklą susirinko mokinės pačios artimiausios draugės, jos  „kūrybos bendraautorės“ – Skaidrė savo pirmojoje personalinėje parodoje eksponuoja tik portretus: penkių bendramokslių dvylika fotoportretų.

Autorė papasakojo, kaip atrado fotografiją, kodėl prioritetą teikia nespalvotai fotografijai, į ką sutelkia dėmesį, kurdama portretą. Visos penkios pozavusios merginos kalbėjo apie tai, kaip gimė šie meniniai vaizdai, kaip jos padėjo jaunajai kūrėjai atskleisti savo vidines būsenas.

Skaidrės fotopaveikslai priskirtini labai sudėtingam psichologinio portreto žanrui. Portretuojamų merginų veiduose ir žvilgsniuose galima pastebėti sustingusį liūdesį ir nerimą, laukimą ir svajonę, laisvę, net šelmišką provokaciją. Portretuose užfiksuoti ne tik sielos virpesiai, bet ir įmantri kūno (rankų plastikos) kalba. Žinodami, kad tai fotografės pirmasis bandymas, galime pasveikinti Skaidrę su šiuo kūrybiniu pasiekimu, su gražia pergale. Linkime tolimesnės sėkmės.

1
100_4263
100_4265
100_4284
100_4294
100_4296
1/6 
start stop bwd fwd