Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 03 Balandis 2016 11:55

Gimnazistams – žymaus fotomenininko pamoka

 

Gintaras GRIGAS, dailės mokytojas

 

Kovo 30 dieną gimnazijoje lankėsi ir savo darbų parodą uždarė žymus šalies fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys Algimantas Aleksandravičius. Menininkas dalyvavo ir IId klasės dailės pamokoje.

Pristatydamas gerą savo bičiulį – šešiolikos fotografijų albumų autorių – gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas džiaugėsi, kad dalį šių albumų galima pasklaidyti gimnazijos skaitykloje, o 2004 metais išleistas vienas albumas atspindi ir mūsų gimnazijos bendruomenės gyvenimą. Dailės mokytojas susitikimo dalyviams priminė, kad fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius, tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) narys, 2003 m. buvo pripažintas geriausiu Europos portretistu, o 2011 m. – geriausiu Baltijos šalių portretistu.

Kalbėdamas apie psichologinio portreto žanro ypatumus, menininkas gimnazistams atskleidė savo darbo metodus – „kūrybos virtuvę“. Algimantas Aleksandravičius papasakojo apie fundamentalius fotografijų ciklus, skirtus Aukštaitijai, Žemaitijai, Dzūkijai, Nyderlandų karalienei Beatrix, LDK architektūriniam paveldui Lietuvoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje, kalbėjo apie tai, kaip sekasi išgyventi meną kuriančiam fotografui, kokią techniką – juostinį ar skaitmeninį fotoaparatą – naudoti.

Per šimtą personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje surengęs autorius gimnazijos direktoriui įteikė patį naujausią savo albumą „Neužmirštami veidai“, skirtą Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro 75-mečiui. Algimantas Aleksandravičius susidomėjęs apžiūrėjo gimnazijos istorijos muziejų, pasirašė svečių knygoje.
 
100_4194
100_4200
100_4205
100_4207
100_4215
100_4218
1/6 
start stop bwd fwd