Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 10 Kovas 2016 18:53

Skaitykloje – paroda apie tai, ko pamiršti nevalia

 

Augustas ALEKNA, IIIc klasė

 

Jau tapo įprasta skaitykloje, kamerinėje gimnazijos erdvėje, organizuoti jaukius susitikimus, pristatymus ir įvairių parodų atidarymus. Kovo 9-ąją čia vyko kiek kitoks, su artėjančia valstybės švente, Nepriklausomybės atkūrimo diena, susijęs prasmingas susitikimas – garbaus svečio fotografijų parodos atidarymas: savo patirtimi, prisiminimais dalijosi 1947-aisiais į Sibirą ištremtas ir iš jo į Lietuvą tik 1960-aisiais grįžęs Jonas Stasevičius. Pasvalio rajone gimęs, vos ketverių Tėvynę priverstinai palikęs tremtinys susirinkusiems trečių klasių gimnazistams nuoširdžiai pasakojo skaudžias tremtinių istorijas, remdamasis savo patirtimi atskleidė žiaurų to meto lietuvių inteligentijos likimą. Tai, pabrėžė garbus svečias, yra svarbus Lietuvos istorijos etapas, kurio atminimą privalu išsaugoti.

Jonas Stasevičius pasakojo, kad Tėvynės ilgesys, šaltis, skurdas – jokie sunkumai nepalaužė lietuvių patriotizmo ir noro sugrįžti, priešingai, meilė Tėvynei tremtyje gyvenusius lietuvius vienijo, teikė vilties. Susitikimo metu svečias dalijosi paties užfiksuotais vaizdais, tremtinių gyvenimo akimirkomis, į netradicinę istorijos pamoką susirinkę trečiokai skaitė tremtyje gyvenusių kūrėjų poeziją, kuri leido suvokti skaudžią dalies lietuvių ir kitų tautų lemtį.

Vaizdingas, įdomus ir prasmingas susitikimas, artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, priminė apie skaudų tautos istorijos puslapį, kurio pamiršti negalime. „Tik žinodami savo praeitį galėsime kurti ateitį“, – šiais žodžiais tremtinys Jonas Stasevičius apibendrino savo susitikimo su mokiniais ir parodos tikslą – skatinti pažinti kartais skaudžią, bet garbingą tautos praeitį, ugdyti patriotizmą.

Ekspoziciją – dokumentiniu požiūriu svarbias nuotraukas, atspindinčias tremtyje gyvenusių lietuvių patirtis, – išvysti galės kiekvienas, kuris užsuks į gimnazijos skaityklą.
 
1
IMG_0650
IMG_0660
IMG_0662
1/4 
start stop bwd fwd