Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 14 Vasaris 2016 13:01

Diskusija apie tai, kas svarbu

 

Gintarė JUKŠTAITĖ, IIb klasė

 

Gimnazijoje šiemet pirmą kartą vyko akcija „Padovanok ausį“. Jos metu buvo renkami pinigai emocinės paramos telefonu ir elektroniniais laiškais tarnybai „Jaunimo linija“. Ši akcija sulaukė ne tik mokinių bei mokytojų, bet ir pačios tarnybos palaikymo. Vasario 8 dieną gimnazijos skaitykloje įvyko susitikimas su keturiomis „Jaunimo linijos“ Kauno padalinio savanorėmis, tarp kurių buvo ir buvusi mūsų gimnazijos mokinė Rasa.

Savanorės papasakojo, kas jas paskatino pasirinkti tokią svarbią ir atsakingą veiklą, kaip atpažinti žmogų, kuris gali būti linkęs į savižudybę, kaip padėti jam. Savižudybės – skaudi mūsų visuomenės žaizda. Svarbiausia, kalbėjo savanorės, kad nuoširdus, atviras pokalbis gali padėti, tik reikia nebijoti kalbėti. Nebijoti kalbėti pačiam, nebijoti paklausti kito, kaip jis laikosi, ne patarinėti, o išklausyti ir pabandyti suprasti. Pasak merginų, žmogaus gyvenimas tarsi kaladėlių bokštas ir kiekvienas sunkumas, nelaimė jį vis ardo ir slegia, kol galiausiai vienas įvykis – ir... bokštas griūva. Svarbu suvokti, kad galima padėti žmogui, galima pabandyti išsaugoti jo bokštą – gyvenimą.

Šis pokalbis parodė, kad niekas neturi būti paliktas vienas su savomis problemomis. Jeigu negali išklausyti draugai ar artimieji, tam yra pasirengę „Jaunimo linijos“ savanoriai. Kiekvienas iš dalyvavusiųjų diskusijoje suprato galįs tapti savotišku šviesuliu, kuris pasiryžęs skleisti žinią – pokalbis gali gydyti sielos žaizdas. Tikimės, kad tai ne paskutinis „Jaunimo linijos“ savanorių apsilankymas mūsų gimnazijoje: apie tai reikia kalbėti, mokytis pastebėti nelaimingą žmogų, padėti jam spręsti problemą, nes pati ji neišnyks.​​

 

IMG_7109
IMG_7110
IMG_7111
1/3 
start stop bwd fwd