Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 14 Sausis 2016 18:37

Nuotraukose – gyva istorija

 

Emilija STRIOGAITĖ, Eglė STRAGYTĖ, Gintautė KAZLAUSKAITĖ, IIb klasė

 

Sausio 13 d. gimnazijos skaitykloje atidaryta žymaus mūsų miesto fotomenininko Stanislovo Bagdonavičiaus paroda, kurioje eksponuojamos istorinių Sausio 13-osios įvykių nuotraukos. Į parodos atidarymą susirinko ne tik gimnazijos mokytojai, mokiniai, bet ir svečiai, kurie 1991 metais dalyvavo istoriniuose įvykiuose Vilniuje, Panevėžyje. Jie papasakojo, kas tuo metu vyko šiose vietose. Visus vienijo bendri prisiminimai.

Mes, žvelgdami į nuotraukas, matome praeitį, o svečiai ieškojo savęs. Kelis parodos atidarymo dalyvius galima pamatyti fotografijose. Jose atsispindi Sausio 13-osios nuotaikos bei įvykių kontrastai. Vienose fotografijose žmonės linksmi, groja, šoka, kitose – visiška priešingybė: žmonių veiduose baimė, nerimas. Ginamų, saugomų pastatų sienas dengia patriotiški plakatai: „Laisvė nenužudoma“, „Lietuva, tau mūsų meilė ir širdis“. Džiaugiamės, kad S.Bagdonavičius parodai surengti pasirinko mūsų gimnaziją, nes tai priartino mums tų dienų Istoriją.

Asmenine patirtimi pasidalijo gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas. Jis prisiminė, kaip  šaltą žiemos vakarą gimnazijoje susibūrę mokytojai skatino pašto gynėjų ryžtą, stengėsi kurti šiltą atmosferą, sušalusius žmones vaišino arbata ir įdėmiai klausėsi radijo, sekė įvykių eigą. Kitas tų įvykių dalyvis, tuomet 17-metis, prisiminė, kaip šaltą naktį grojo gitara, taip stiprindamas  žmonių viltį ir ryžtą, kartu su visais traukė lietuviškas dainas. Daugelį sukrėtė  pasakojimas  moters, kuri tuo metu septintą mėnesį laukdamasi kūdikio nepabūgo šalčio ir,  negalvodama  apie save, budėjo kartu su visais prie pašto. Vienos gatvės namo pirmininkas būrė žmones iš savojo daugiabučio ir visi su  akordeonu, būgnais traukė Panevėžio gatvėmis grodami ir dainuodami. Visų papasakotose istorijose atsiskleidė noras kovoti už Lietuvos laisvę, ginti savo miestą, savo valstybę nuo sovietinės okupacijos.

Atrodo, susirinkome į fotografijų parodą, tačiau nuotraukos tapo ir gyvų pasakojimų iliustracijomis. To ir siekė menininkas, parodą pavadinęs „Istorija“. Mes pridėtume – Gyva Istorija.  Parodos ir prisiminimų tikslas vienas – parodyti jaunajai kartai, kad žmonės, kurie dalyvavo toje Istorijoje, gyvena šalia, yra mūsų seneliai, tėvai, artimieji, mokytojai. O mes privalome išsaugoti nors dalelę autentiškų prisiminimų.

1
DSCF7281[1]
DSCF7283[1]
DSCF7287[1]
DSCF7288[1]
DSCF7290[1]
DSCF7294[1]
DSCF7295[1]
DSCF7297[1]
DSCF7305[1]
DSCF7307[1]
01/11 
start stop bwd fwd