Priėmimas į gimnaziją

Informacija apie priėmimą 2020-2021 m.m.
Rekomendacijos ir reikalavimai švietimo įstaigoms dėl COVID-19 prevencijos
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Pirmadienis, 12 Spalis 2015 19:08

„Galerijoje XX“ – gimnazistų kūryba

 

Gintaras GRIGAS, dailės mokytojas

 

Vienas iš renginių, skirtų lietuviškosios gimnazijos 100-mečiui, vyko praėjusį penktadienį, spalio 9 dieną, Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Panevėžio skyriaus „Galerijoje XX“.

Šioje ypatingoje erdvėje eksponuojami mūsų gimnazijos 18 auklėtinių, jaunųjų menininkų, darbai, sukurti 2003-2015 metais. Idėja surengti jų darbų parodą profesionalų ekspozicijų erdvėse kilo gimnazijos direktoriui Raimondui Dambrauskui, o jo mintį palaikė ir padėjo įgyvendinti LDS Panevėžio skyriaus direktorius Tomas Rudokas. Kalbėdamas parodos atidaryme direktorius akcentavo meninės kūrybos svarbą jaunos asmenybės įvairiapusiškumui. Galerijos ir miesto dailininkų vadovas Tomas Rudokas priminė, jog Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija buvusi ne tik literatų ir matematikų, bet ir garsių tapytojų, skulptorių kalvė.

Į parodos atidarymą atvyko ir trys autorės – buvusios gimnazistės Kamilė Krasauskaitė, Rimantė Karaliūnaitė ir Rūta Kepalaitė. Pastarosios tapybos darbas „Improvizacija“ 2010 metais tapo galerijos oficialaus plakato afišos pagrindu (plakatą maketavo dailininkas, pedagogas Ramūnas Grikevičius).

Parodos atidaryme dalyvavusi dailės mokytoja Lina Paužuolienė, pristatydama atvykusių merginų darbus, priminė jų profesinius pasirinkimus ir pasidžiaugė, kad  meninė veikla tęsiama. Mokytojas Gintaras Grigas padėkojo ir Panevėžio dailės mokyklos mokytojams, kurie, dirbdami su mūsų gimnazijos mokiniais, formuoja jų kūrybingas, spalvingas asmenybes. Mokytojas akcentavo, kad iš 18 autorių tik du (Vytautas Viržbickas ir Kamilė Krasauskaitė) nėra baigę miesto dailės mokyklos.

Parodoje eksponuojami Linos Audronytės, Rimantės Karaliūnaitės, Gretos Sudeikytės, Jovilės Trakimaitės, Editos Gumauskaitės, Rūtos Kepalaitės, Akvilės Vološkevičiūtės, Adelės Olšauskaitės, Liudo Kalkio, Ginvilės Ramanauskaitės, Linos Audronytės, Martynos Bikulčiūtės, Eglės Kabitavičiūtės, Onės Kartanaitės, Kamilės Krasauskaitės, Laimos Mackevičiūtės, Dovilės Gudavičiūtės, Aistės Dzikaraitės, Vytauto Viržbicko darbai. Jie atlikti įvairia technika.

Parodos kuratoriai tikisi per trumpą eksponavimo laiką (paroda veiks iki spalio 18 dienos) sulaukti gimnazijos bendruomenės dėmesio. Iš tiesų verta įsitikinti, kad dailės kūriniai, ne kartą matyti gimnazijos aplinkoje, atsidūrę kitoje erdvėje, kitaip sugrupuoti, kitaip apšviesti suskamba naujai, tarsi kitomis spalvomis.Taigi gerų įspūdžių ir malonių akimirkų!

1
102_0732
102_0734
102_0737
102_0740
102_0743
102_0745
102_0750
102_0751
1/9 
start stop bwd fwd