Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Šeštadienis, 26 Rugsėjis 2015 20:14

Pagerbėme holokausto aukas

 

Ineta ALEKNAVIČIŪTĖ, IIc klasė

 

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Ji kiekvienais metais minima mūsų šalyje, lankant žydų žuvimo vietas, geto teritorijas, organizuojant pilietines atminimo pamokas ar renginius. Tokias pamokas vedė ir mūsų mokyklos istorijos mokytojai. Kartu su miesto bendruomene, lydimi mokytojos Auksės Sereikienės, holokausto aukų atminimą pagerbėme skverelyje, padėjome gėlių prie paminklo „Liūdinti žydų motina“.

Gimnazijos antrų klasių mokiniai ir per pamokas prisiminė žydų tautos istoriją. Mokytoja Rita Stonienė Lietuvos žydų genocido temai skyrė dvi pamokas. Per pirmąją gimnazistai pristatė skaidres, ne tik supažindino bendraklasius su istoriniais faktais, bet ir papasakojo apie žydų  bendruomenę Panevėžyje. Nuotraukos suteikė galimybę įsivaizduoti, kaip žydai gyveno prieš  karą, ką reiškia genocidas, ką reiškia būti Pasaulio teisuoliu.

Per antrąją pamoką gimnazistai aplankė nebeveikiančią Chevrat Tora sinagogą, kurioje šiuo metu atidaryta paroda, skirta žydų bendruomenės istorijai Panevėžyje atminti. Čia gimnazistai daugiau sužinojo apie Panevėžio žydų bendruomenę, jos istoriją, švietimą, papročius. Įdomu atpažinti miesto pastatus ar objektus, kuriuose anksčiau buvo žydų mokyklos, ligoninė, kur veikė žydų bankas ar spaustuvė. Akivaizdu, šios tautos indėlis į mūsų miesto gerovę buvo nemažas, todėl  gerai, kad žydų gyvenimas ir žūtis neužmirštami.
20150922_121130
IMG_3811
IMG_3814
IMG_3815
IMG_3816
1/5 
start stop bwd fwd