Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Ketvirtadienis, 21 Gegužė 2015 05:24

Ne žmonės, o mamutai

 

Inga BARAUSKAITĖ, IIe klasė

 

Panevėžio lėlių vežimo teatre vyko įdomus renginys – Juozo Balčikonio gimnazijos organizuotas pirmasis teatro festivalis, kuriame sutiko dalyvauti kelios miesto gimnazijos. Aš nebūčiau savimi, jei nepasinaudočiau galimybe išvysti savo gimnazijos teatro grupės, vadovaujamos Lilijos Svalbonienės, pastatytą spektaklį pagal K.Sajos groteską „Mamutų medžioklė“. Po šiek tiek ilgiau nei valandą trukusio renginio sunerimau, ar pati nepapuoliau į spąstus – negalėjau atsistoti nuo kėdės.

„Mamutų medžioklė“ – spektaklis, kuriame nagrinėjamos problemos, itin aktualios šiomis dienomis. Mes nuolat ieškome šventės, kažkokio „išpūsto“ jausmo, karnavalo, ir per tą ieškojimą pamirštame, kas esame. Žmogus atitolsta nuo savęs, daugelis buriasi į grupuotes ir aklai seka netikrais idealais. Spektaklyje keliamos idėjos skatina mąstyti, siužeto vingiai neleidžia atsipūsti, įtraukia taip, kad, rodos, susitapatini su veikėjais, jauti kiekvieno kaltę, baimę, kuri kaip toji derva tempia į pražūtį, bet ir į besąlygišką pasitikėjimą bet kuo, galinčiu padėti ištrūkti. Spektaklis įdomus  tiek  jaunuoliui, tiek brandaus amžiaus žiūrovui. Taigi, pasirinkimas  scenizuoti šį groteskišką K.Sajos kūrinį sunkus, tačiau tinkamas sprendimas.

Kitas mane sužavėjęs dalykas – Sargo vaidmuo. Jis tikrai įsimintinas. Sargas išsiskiria iš į šventę einančių žmonių, kuriuos vadina mamutais, masės, nes tai tėra nemąstantys kvailiai, tad įklampina juos į dervą ir bando mokyti, atversti į žmones. Vaidmens išskirtinumas neatsitiktinis – aktoriaus ir veikėjo atitikimas neįtikimas, puikiai atskleistas Sargo charakteris, išreikštos emocijos, požiūris. Jaunojo aktoriaus, abituriento Igno Lokciko, vaidyba privertė nuolat aikčioti, negalėjau patikėti, kad tai – ne profesionalas.

Taigi nors spektaklį „Mamutų medžioklė“ stengiausi vertinti objektyviai, sunku išvengti subjektyvumo – likau sužavėta savo gimnazijos teatro grupės darbu, taip pat ir direktoriaus idėjos organizuoti gimnazijų teatro festivalį. Tikiuosi, kad kitąmet dalyvių skaičius augs, festivalio kokybė tik gerės, o atėję mamutais, išeisime tapę žmonėmis.

 

102_3752 - Copy
102_3769
102_3772
102_3813
102_3822
1/5 
start stop bwd fwd