Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Trečiadienis, 22 Balandis 2015 20:17

Žiniomis dalinosi Edinburgo universiteto studentas

 

Dovilė GIRNIŪTĖ, IVg klasė

 

Iš kur atsirado gyvybės įvairovė? Šiuo klausimu diskutuojama daug metų. Vieni žmonės manė, kad įvairias gyvybės formas sukūrė Dievas, kiti iškėlė idėją, jog per visą istorijos laiką vienos rūšys masiškai išnykdavo, o vietoj jų apsigyvendavo naujos.  XIX a. viduryje anglų gamtininkas ir keliautojas Čarlzas Darvinas, sukūręs evoliucijos teoriją, sukėlė revoliuciją biologijos moksle.

Išsamiau apie šią teoriją pasakojo gimnazijoje viešėjęs buvęs gimnazistas Paulius Eidukas, dabar biologijos mokslus studijuojantis Edinburgo universitete, kuriame mokėsi ir Č.Darvinas. Netradicinėje biologijos pamokoje studentas nagrinėjo naujų rūšių susidarymo priežastis, pateikė natūralios atrankos pavyzdžių, informavo apie evoliucijos tyrinėjimų rezultatus. Paklaustas, kaip sekasi kitiems Edinburge besimokantiems lietuviams, Paulius sakė, jog adaptuotis nesunku, o žiniomis jie lenkia Vakarų šalių atstovus ir stengiasi pavyti azijiečius.

Baigiantis pamokai gimnazijos abiturientai pasidžiaugė, kad nepralaido progos įtvirtinti žinias, kurios bus reikalingos laikant valstybinį biologijos egzaminą.

 

1
100_0727
100_0731
1/3 
start stop bwd fwd