Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Penktadienis, 20 Kovas 2015 21:14

Pavasariška išvyka į Juozo Balčikonio gimtinę

 

Greta GAIVENYTĖ, Ia klasė

 

Tradiciškai kovo pabaigoje, minint Juozo Balčikonio gimtadienį, gimnazijoje rengiama Kalbos savaitė. Šiemet minime 130-ąsias žymaus kalbininko, vertėjo, profesoriaus gimimo metines. Kaip ir kasmet, visų pirmųjų klasių atstovai vyko į Ėriškius, J.Balčikonio gimtinę. Važiuodami klausėmės įdomių istorijų apie profesorių, sužinojome apie kalbininko gyvenimą ir veiklą, mokymąsi ir darbą mūsų mokykloje. Mus lydėjusios IIg klasės gimnazistės Lina ir Martyna pasakojo įdomiai, o mums buvo smalsu dar daugiau sužinoti apie asmenybę, kurios vardu pavadinta gimnazija.

Jaukiose Ėriškių kaimo kapinaitėse padėjome gėlių ir uždegėme žvakeles ant J.Balčikonio kapo, pirmą kartą pamatėme ir įspūdingą bei prasmingą antkapinį paminklą, sukurtą skulptoriaus V.Vildžiūno. Sustojome kaime prie buvusios kalbininko gimtosios sodybos, kurią dabar mena kuklus koplytstulpis ir tebeauganti beveik sulaukėjusi kriaušė, nuo kurios vaisius kadaise skynė ir tuomet dar mažas būsimasis žymiausias XX amžiaus lietuvių žodynininkas, ryški kultūros asmenybė, kuriuo pagrįstai didžiuojasi Ėriškių žmonės. Buvome įleisti ir pavaikščiojome Ėriškių pagrindinės mokyklos koridoriais, apsilankėme muziejuje, kuriame įrengta gausi ekspozicija, skirta J.Balčikoniui. Ši mokykla (beje, ji irgi vadinosi J.Balčikonio vardu) buvo pastatyta dar 1937 metais profesoriaus iniciatyva ir lėšomis. Deja, mokykla 2014 metų Rugsėjo pirmosios nebesulaukė – ji pernai uždaryta dėl mokinių stygiaus.

Džiugu, kad mūsų gimnazija yra pavadinta tokio garbingo, daug lietuvių kalbai nusipelniusio žmogaus vardu, ir tikiu, jog gimnazija gyvuos dar ilgai, kad mokinių joje netrūks.

 

1
DSC_0114
DSC_0117
DSC_0121
DSC_0134
DSC_0156
1/6 
start stop bwd fwd