Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Trečiadienis, 28 Sausis 2015 20:36

Rašyti – visai įdomus darbas

 

Austėja SKUDAITĖ, IIIa klasė

 

Sausio 23 dieną gimnazijos skaitykloje vyko jau trečiasis susitikimas iš ciklo „Pasilieku po skambučio“. Šįkart patirtimi dalinosi, apie savo profesiją pasakojo mūsų gimnazijos auklėtinis Vytautas Kraujalis – buvęs TV3 žinių reporteris, Anglija.lt redaktorius, Suomijos įmonės „gbtimes oy“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas. Dabar Vytautas – verslininkas, jis vadovauja paties įkurtai žiniasklaidos įmonei.

- Kokį patarimą duotumėt didelei žmonių miniai? – paklausėme V.Kraujalio.

- Būti savimi. Manau, kad vienas svarbiausių dalykų gyvenime – tai neiti paskui minią, bet galvoti savo galva ir priimti tuos sprendimus, kurie tau tą akimirką atrodo svarbiausi ir geriausi. Bijodamas kitų nuomonės, toli nenueisi. Jeigu nori turėti pilnavertį gyvenimą, visada priimk originalius, savo, sprendimus.

- Kiek žinome, jūs ne tik žurnalistas, bet ir rašytojas.

- Esu išleidęs tokią mažą knygelę prieš 8-9 metus, ji vadinasi „Būtinai tau paskambinsiu“. Negaliu laikyti savęs rašytoju, tai buvo tik pabandymas, norėjau padaryti kažką įdomaus. Pradėjau ją rašyti savanoriaudamas Italijoje, ten dirbau su neįgaliaisiais. Toji knyga yra savotiškas mano minčių srautas, prisiminimai ir pokalbiai su kartu savanoriaujančiais žmonėmis. Bet tiksliausiai mane apibūdintų žodis „žurnalistas“. Žurnalistai nėra kokios nors vienos srities specialistai, jie žino labai daug dalykų iš skirtingų sričių. Tad manau, kad esu tipiškas žurnalistas, kuris žino daug apie viską, bet po truputį, visur mane veda smalsumas.

- Kaip ir kada jūs supratote, kad norite rašyti?

- Kai pradėjau rašyti į „Panevėžio balsą“. Tada supratau, kad tai yra visai kita nei per lietuvių kalbos pamoką rašyti rašinėlį. Stilistika visai kitokia – vien publicistika, rašymas apie faktus. Tada supratau ir tai, kad tai man patinka ir su tuo noriu sieti savo gyvenimą.

- O kuo jūs svajojote būti, kai dar buvote vaikas?

- Visai neseniai apie tai galvojau ir prisiminiau tokį epizodą iš savo vaikystės. Kai buvo nužudytas žurnalistas Vitas Lingys, vyko įvairūs teismai, ieškota nusikaltimo užsakovų, byla susilaukė labai didelio rezonanso. Visi apie tai kalbėjo, rašė, ir tuo metu aš pradėjau galvoti, kad būtų įdomu dirbti žurnalistu. Jis atskleidžia nežinomus, slaptus faktus, tam tikra prasme atlieka detektyvo darbą. Bet vėliau visa tai kažkaip užmiršau, ir noras būti žurnalistu atsirado tik prieš baigiant mokyklą.

- Kokie darbo televizijoje privalumai ir trūkumai?

- Televizija labai skiriasi nuo kitų žiniasklaidos priemonių – interneto, spaudos ar radijo, kadangi dažniausiai tie žmonės, kurie dirba televizijoje, yra žinomi asmenys. Dirbti televizijoje yra labai gerai vien dėl to, kad tai yra populiariausia ir labiausiai prieinama žiniasklaidos kryptis. Praktiškai kiekvienas žmogus turi bent po vieną ar du televizorius, todėl dažniausiai jie nemažai laiko ir praleidžia žiūrėdami televiziją. Nesvarbu, kokio pobūdžio yra laida, televizijoje tu turi padaryti geriausia, ką gali, nes dažnai viskas daroma dėl reitingų. Sunkiausia yra tai, kad tą pačią dieną kam nors įvykus, per kelias valandas iki eterio turi spėti pakalbinti kelis su įvykiu susijusius žmones ir ekspertus, nufilmuoti vaizdus, parašyti tekstą, nueiti į montažinę sumontuoti reportažo ir nunešti, kad jį paleistų į eterį. Nepaisant streso ir tam tikro adrenalino, visa tai yra labai įdomus procesas.

- O jūs vis dar rašote savo malonumui?

- Prieš keletą savaičių kaip tik pagalvojau, kad būtų įdomu vėl pradėti rašyti. Esu išleidęs knygą, rašęs laikraščiams, rengęs radijo bei televizijos reportažus, ir supratau, kad mano aistra yra žinių žurnalistika. Labai mielai dar kada nors dirbčiau naujienų reporteriu. Tačiau rašymas savo malonumui... tai tiesiog ne man.

- O ar galvojate apie tai, ką norėtumėte veikti senatvėje?

- Sode ravėti gėles su savo anūkais. J Iš tiesų nenorėčiau, kad gyvenimas būtų suskirstytas dalimis. Vien įsivaizdavimas, kad štai išeisiu į pensiją, nebedirbsiu ir nieko nebedarysiu, yra gana pasenęs, nes žmonės  dabar gali dirbti bet kur, daryti daugybę dalykų, ko anksčiau fiziškai negalėjo padaryti. Stengiuosi gyventi taip, kad daryčiau tai, ko tuo metu noriu labiausiai. Manau, kad gyvenimas manęs nenualins taip, jog gyvensiu laukdamas senatvės, kad galėčiau atsipūsti. Tikiuosi, galėsiu įdomiai leisti laiką iki paskutinio atodūsio.

- Jeigu rašytumėte knygą apie save, apie savo gyvenimą, koks būtų jos pavadinimas?

- Kodėl neišleidus knygos be pavadinimo? Pavadinimas būtų tiesiog tuščias viršelis, baltas popierius. Arba juodas, dar reikėtų pagalvoti apie spalvą.

SAM_0050
SAM_0057
SAM_0050
SAM_0057
1/2 
start stop bwd fwd