Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Trečiadienis, 14 Sausis 2015 21:10

Gimnazija paminėjo Laisvės gynėjų dieną

 

Kristijonas DUNDULIS, IId klasė

 

Antradienį gimnazijoje buvo paminėta visai Lietuvai svarbi data – Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena. Tai diena, kai prieš 24 metus buvo apginta mūsų šalies laisvė.

Kaip ir kiekvienais metais, 8 valandą ryto gimnazijos languose suspindo atminimo žvakučių liepsnos. Tai jau tradicija tapusi pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu yra pagerbiami ir prisimenami 1991-ųjų sausio 13-ąją žuvę Lietuvos piliečiai, kovoję už Tėvynės laisvę. Verta paminėti, jog šios akcijos, paplitusios po visą šalį, inciatorė yra mūsų gimnazijos istorijos mokytoja Auksė Sereikienė.

Uždegus atminimo žvakutes, aktų salėje prasidėjo renginys Sausio 13-osios įvykiams atminti. Jo metu direktorius pasidalino prisiminimais apie tai, kas vyko tą šaltą naktį prie gimnazijos esančio pašto kieme, iš kurio žmonės į mūsų mokyklą ateidavo sušilti ir išgerti arbatos. Gimnazijos svečiai Povilas Račkauskas, Rimantas Narkūnas, Albertas Klevečka, Valerijus Kononovas, tiesiogiai dalyvavę Sausio 13-osios įvykiuose Vilniuje, papasakojo, kas tuo metu vyko sostinėje. Žiūrėjome filmą, kuriame buvo išsamiai parodyti visi kruvinos, bet laisvę atnešusios dienos įvykiai Vilniuje ir Panevėžyje.

Vėliau prie gimnazijos esančiame Sausio 13-osios skvere uždegėme žvakutes ir padėjome vainiką laisvės kovos aukoms atminti.

Puiku, kad kasmet minima tokia svarbi mums data, rengiamos įvarios akcijos, nes jei ne žmonės, gynę mūsų šalies nepriklausomybę tą lemtingą naktį prieš dvidešimt ketverius metus, galbūt dabar kalbėtume visai ne ta kalba, giedotume ne tą himną, keltume į viršų ne tą vėliavą.

1
2
3
4
5
6
1/6 
start stop bwd fwd